Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potiz s nastartovanim pc

Ahoj,
pokusim se svuj problem popsat srozumitelne..
pri zapojeni hdmi do grafiky se pc sam od sebe behem okamziku vypnul.
Aktualne to vypada tak,ze po zapnuti se snazi rozbehnout-vetracky s posdvicenim na case probliknou,ale behem vteriny je po vsem a pc se nezapne. Dioda na zakl.desce sviti, nic na prvni pohled nevypada nestandardne. Podezrivam zdroj(pokud by ten byl k.o,snad by ani "nezahrabal"..?), ale bohuzel nemam k dispozici zadny nahradni komponenty,abych to mohla ozkoušet.
Napada vas,prosim,cim,by to mohlo byt,co je treba vymenit,co jsem mohla odpalit? Ano,chtelo by to komplet novej stroj,to ale momentalne neni realny.
Konfigurace zde:
ASUS P5E - Intel X38
Sapphire HD 6670 1GB GDDR5 Low Profile
Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX
LC Power LC6550GP2-v2.2 Black Giant Silent 550W
OCZ Reaper HPC 4GB (2x2GB) DDR2 800
Disk 2x 500gb

Dekuji za jakykoliv rady!

P.s:druhy konec hdmi kabelu smeroval do televize,ne do kyble s vodou,jako si ze me střílí kamarad:)

Ahoj,tak je to asi jasne..vymnenila jsem zdroj,pro jistotu i napajeci kabel. Zapnu pc a nic.volim tedy tvoji radu-odpojit grafickou kartu z desky. Voalaaa,comp bezi..
Chapu spravne,ze mi odesla graficka karta?
Pokud ano,byl bys tak hodnej a poradil mi nejakou nahradu? Cenove se musim drzet do 2500, mam na compu win 7 32bit a budu rada,kdyz pobezi fallout 3 a tomu podobne..Dekuji!

příplatek na kartu se 2GB se moc nevyplatí, to je/bude na FullHD málo.

Jinak upozorňuji:
1. nvidie mají se zapojením HDMI trochu problém (viz tuším nedávný thread od Redmarxe ohledně KVM switche)
2. pokud prosté připojení HDMI kabelu odprásklo kartu, rozhodně bych nepřipojoval další, dokud se neobjasní, co způsobilo odprásknutí té předešlé. Pokud je zobrazovadlo TV s anténou, viděl bych to na zemní smyčku. A tím pádem hrozí zpopelnění i té nové (v případě nvidie zpopelnění i MB/HDD)

Mel jsem vzdalene podobny problem - po vlozeni PCIe karty sice nabehl zdroj, ale zakladni deska se signalove jevila uplne mrtva (pouze se asi po 20 vterinach roztocily ventilatory na plne pecky). I kdyz jsem daval pozor, nevylucuji, ze pri vkladani preskocil staticky vyboj.
Vyndani one karty nepomohlo, na zakladni desce je ale resetovaci tlacitko BIOSu, to zabralo.

Jo: HP EliteDesk 800 G1 Tower Business PC, karty jsem strkal asi do 12 masin, co tady mame, problem vznikl u jedine - posledni ;-).