Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chlazení PC

Dobrý den,mám menší dotaz,a prosbu o radu. Mám vpředu počítače větráček už asi 3 roky,ale zdá se mi že nebere tak rychle vzduch a chtěl bych vědět jaký by se tam hodil větráček (120x120). Od grafiky se mi zahříval pevný disk,tak jsem ho posunul nahoru a chtěl bych dva větráčky vzduchu vpředu,jeden pod grafikou a jeden nad.Pomohlo by celkově lepší odvod vzduchu? Vzadu mám Sparťana 80x80 a na procesoru SilentiumPC Spartan PRO-B HE924.Přemýšlím i koupit větráček na HDD. Moc děkuji za odpovědi. :)

Vzadu mám Sparťana 80x80

Tak to je špatně! Větší ventilátor se dozadu snad nevejde? Počet točáků nevypovídá o schopnosti chladit a stále platí: Vzadu odsávací ventilátor aspoň 120×120mm a chladič CPU ideálně natočený tak, aby vzduch z něho směřoval přímo do zadního ventilátoru a vepředu dole nasávací ventilátor, pokud je více HDD, nebo potřeba chladit čipset a přídavné karty. Rozhodně nepatří ventilátory do bočnice.

1. chyba = "Od grafiky se mi zahříval pevný disk,tak jsem ho posunul nahoru "
teplo stúpa väčšinou hore, tzn. disk treba mať dole...
2. Otvoriť PC a vyčistiť Ťa nenapadlo?
3. vpredu Ti stačí jeden ventilátor
4. kde to chceš dať tie ďalšie? :-? pod grafiku a nad grafiku? ::)
5. ak si chceš z toho urobiť veternú turbínu - prosím, ale takto naozaj nie...

Foto PC bedni s otvorenou bočnicou je 100 krát lepšie, než tých Tvojich pár slov...
Klasický a správny airflow je:
Vpredu sa nasáva chladný vzduch, ktorý priamo za ventilátorom ochladzuje hdd, vzadu sa ohriaty vzduch vyfukuje von. Všetko ostatné robí v PC len veterný vír, ktorý ale nikdy nepomôže...

Ak sa Ti zdá ventilátor vpredu nevýkonný, potom ho vymeň, veď nestojí majland... Tiež som ho menil za lepší a s teplotnou sondou (reguluje si otáčky podľa teploty)...

K čemu je vám počítač, když v hypertextu nerozeznáte ani hypertextový odkaz, který je od ostatního textu odlišen jinou barvou a podtržením? Co se vlastně divím...
Ne. Jak se chladí skříně platformy IBM PC v ATX Tower provedení, jsem snad popsal v prvém příspěvku.

Právě proto mě zajímá,proč je Zalman špatná volba? I kdybych vyměnil větráky.
Počítač se hodí na hraní,bohužel já na to tolik času nemám takže hraje bratr.Jsem schopný si navrhnout obvod který by mi kontroloval teplotu ve skříni a roztáčel podle toho větráčky,ale to by u mé sestavy bylo k prdu. Jsem elektrotechnik,ne IT. Jinak bych sem nepsal.