Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno mini PC na TV- problem s rozlisenim.

Zdar...mam
TV:https://www.alza.sk/lcd-televizor-samsung-le32r32b -d69455.htm
Mini PC :https://www.alza.sk/lenovo-ideacentre-stick-300-d2 739263.htm#popis
Vsetko funguje ako ma len tam mam taky problem ze mozem pouzit len 1920:1080p alebo 1280:720p.
Ked dam 1920:1080p tak je obraz moc velky a nezobrazi sa mi tam vsetko ako ma tym mam namysli"Lista Start ktoru je vidiet iba jeden okraj a ikony ktore su na lavej obrazovke nieje vidiet vobec".Ked dam 1280:720p tak to je o trocha lepsie je vidiet polovicu listy START a trochu je vidiet ikony..Ked sa pozrem do nastavenia rozlisenia a mam tam nastavene 1280:720p" to je to co je lepsie vsetko vidiet" je tam vykricnik ze rozlisenie je mensie ako to ktore tam mam nastavene a ze sa mi vsetko nezobrazi spravne...neviem stym nic spravit...Je tam Windows 8.1.

televize je jen hd ready 1366x768px. nevím který trouba ti ji doporučil, když jsi výhledově plánoval připojení k pc.
obraz se bude jen přizpůsobovat. přitom záleží i na způsobu připojení (analogový vga, digitální hdmi) a možnostech tv, jak je na tom s možnostmi roztažení obrazu - u digi vstupu snad žádné nejsou.

čili s rozlišením 1920x1080 u této tv vůbec nemusíš ztrácet čas.

třeba to zas nepodporuje ovladač toho minipc.
více neostrých možností má vga připojení, ale takový výstup to třeba taky nemá ... aha, to je "pen" provedení.

takže z hlediska výběru špatná konstrukce s jediným možným výstupem a špatná telka pouze s nízkým rozlišením.
skoro bych řekl, že když jsi kupoval pen-pc k nevyužité telce, že tento druhý kup byly vyhozené peníze.
chtělo to spíš nějaký box vedle telky nebo dozadu na montážní díry, s více možnostmi.

takze to nepojde normalne som z toho pochopil...ten PC kupila moja mama na jednu nemenovanu vec a bol polroka odlozeny ani raz zapojeny...a TV bola odlozena asi uz 2 roky pretoze ked sa tam pripojila TV cez Skart alebo HDMI tak blbol obraz a pri reklamacii nam povedali ze oni tam taky problem nemali...takze no komment...to ma len tak napadlo to spojit ci to pojde a ide to len to rozlisenie je naprd