Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet zlobí

Dobrý den,
sestavil jsem babičce nový počítač s asi rok starými komponenty a přinesl jsem jí ho domů. Vyměnil jsem její starý počítač za ten nově sestavený a vypadalo to že vše bude šlapat jako hodinky. Počítač fungoval, programy jely, ovšem po zapnutí browseru (jakéhokoli) jsem zjistil, že stránky, které na babiččiném starém PC běželi jak měli, tak na novém PC načítaly někdy minutu, někdy 5 minut a někdy nenačetly vůbec.
Přemýšlel jsem, a na problém neumím přijít, protože když připojím nově sestavený PC na internet doma, tak vše jede jak má. Napadlo mě jen, jestli je možné, že je router nastaven na podporu internetu jen na ten počítač, který babička má.

Těžko radit, když jsi nenapsal žádné konkrétní informace. :-|

Jak je počítač připojen u tebe doma a jak u babičky?
Jak je nastaveno připojení k síti?
Jakého poskytovatele netu/tarif máš ty a jakého babička?
Jaká je konfigurace PC? Zejména základní deska, resp. síťová karta?

Ok takže kabely jsou všechny stejný, v PC od babičky gigabyte GA-G41, procesor pentium dual-core E5700, 2GB RAM DDR2 zdroj ATX-400W, v sestaveném PC je GIGABYTE H81M-HD3, pentium g3258, ATX-400W, 4GB RAM DDDR3.
Počítače jsou připojené oba stejně, nevím jak je připojeno, vím jen že je to domácí síť a je nastaveno viditelné pro ostatní členy sítě, oba nety jsou od O2.

Počítače jsou připojené oba stejně ... oba nety jsou od O2

u babky musí být před tím pc modem nebo router - má typ?

je to domácí síť a je nastaveno viditelné pro ostatní členy sítě

v té domácnosti je víc pc, nebo cos to nastavil za hovadinu? jestli je připojená přes modem, ostatními členy sítě budou podle masky cizí domácnosti u telecomu.

nenacpal jsi do toho nějaký retardovaný antivir? celý název?

jaká je na tom pc konfigurace tcp/ip? viz výpis:

ipconfig -all

co vypíše příkaz:

nslookup pc.poradna.net

----
edit: tak to jsou perly:

100mb/s, nebo aspoň se to tam tak píše

někdo si plete režim síťové karty s možnostmi adsl a vybraným tarifem.

Disk je ze staršího počítače který jsem měl z firmy takže netuším kdo instaloval OS ale funguje jak má.

naprostá stupidita, samozřejmě že to nefunguje. škoda času se takovou lameřinou vůbec zabývat.

Router má typ ZYXEL NBG6515.
V té domácnosti není víc PC, windows se mě zeptal jestli chci být viditelný a já dal ano (blbý reflex).
Antivir má na starém PC, na novém je čistý windows s tím windows antivirem, teď si nejsem jistý jak se to jmenuje.
Konfiguraci ti teď nezjistím, bohužel tam nejsem.
Takže je to diskem? Celkem nechápu ten smysl toho problému, to by ten internet nejel ani doma ne?