Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dual boot W10 a W7 - opakovane spousteni kontroly disku

Ahoj,
na novem pocitaci jsou dva disky, SSD Crucial 240GB a HDD Seagate 2TB. Nastaven dual boot pro W10 (SSD) a W7 (HDD).

Problem: pri bootovani je opakovane vyzadovana kontrola disku, ktera probehne pro vsechny disky, zadne chyby nenajde. Nasleduje nekolik testovacich bootovani do obou OS bez problemu (nevyzada si kontrolu disku), pak je pocitac vypnut a pri dalsim zapnuti chce opet kontrolovat disky.

Nastaveni pro ilustraci na obrazcich.

Je tato konfigurace nejak nestandardni, ze to dela takove brikule?

Predem diky za napady.
M.

[http://pc.poradna.net/file/view/27854-disky-png]
[http://pc.poradna.net/file/view/27855-bootovani-pn g]

• Kdyz ten uvedeny DISK testnes v CMD pres 'chkntfs /d' ti vypisuje chyby ?
TiP ~ Teoreticky by melo stacit mu zadat jen : chkntfs /x X, by melo jeho verifikace odlozit/vypnout. /*Misto X samozrejme pismeno pro uvedeny DISK.

/** Zda-li nepomuze **/:
• Spustit 'REGEDIT' (WIN+R => regedt32) , najit retezec|klic :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager.

Najit a 2X kliknout na : 'autocheck autochk *' (v mém pripade pod BootExecute) zmenit na 'autocheck autochk /k:x *'
[img=/file/view/27857-chk2-png]http://pc.poradna.net/file/view/27857-chk2-png[/img]

Jde spise o to, jestli tam nejaké chyby jsou, jestli né, nebo jestli mas jistotu ze né, za normalnich okolnosti staci vyloucit urcity HDD z verifikace pres prikaz 'chkntfs /x' + tvé HDD, jestli je dejle tomu D/: tak chkntfs /x D:, jestli nepomuze (kde nevidm proc by nepomohlo), ti zustava moznost, vylouceni pres registracni klic. RegKey jestli jde o HDD oznacené D/:, zmenit na :

autocheck autochk /k:D *

[img=/file/view/27858-key-png]http://pc.poradna.net/file/view/27858-key-png[/img]

Windows 7 a Windows 10 si vzájemně lezou do zelí. Dualboot s těmito systémy bude vždy vyžadovat kontrolu disku, jelikož si Windows 10 "něco" poznamenají na druhý disk. Jak z toho ven? Nevím.
Kombinace dualbootu Windows 8.1 a Windows 10 se snáší dobře.

Kdyz vzajemne odebere pismenka prirazena systemovym diskum, tak by tam nic zapisovat nemelo. Ale jsou to typicke problemy dualbootu, aspon muze slouzit jako vystraha pro ostatni, protoze uz jsem to tu parkrat cetl, ze dualboot a W7 pracovni a W10 herni. Pokud tomu nic nebrani, tak radeji Win10 jako hostitel a ve virtualu Win7 jako host.

Podle me je to zbytecny. Vem si mas dva fyzicke disky a oboji s Windows. EasyBCD instalnes na oba a na jednom z nich udelas spoustec toho easybootu, klidne na SSD. Kdyz systemovej oddil na SSD Win1 rozbijes, tak vzdycky muzes v BIOSu prehodit spousteni na druhy disk, na kterem je system Win2 a z nej pak opravis ten boot v EasyBCD na Win1.