Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Novější Procesory Intel Core - Pasivní chlazení

Dobrý den,

Ještě předtím, než vyšel intel core i*-5*** (Broadwell) jsem četl, že by teoreticky nepotřeboval aktivní chlazení.

Momentálně už je na trhu intel core i*-7*** (Kaby Lake) a podle plánu by měl na konci roku vyjít další řada (Cannonlake).

Bohužel neznám nikoho, kdo vlastní notebook s novějším procesorem, takže bych se chtěl zeptat někoho, kdo tento notebook vlastní, jestli novější procesory skutečně nepotřebují aktivní chlazení.

Předem děkuji.

I Intel Core i3-4020Y v Surface 3 Pro neni chlazen pasivne (a pri vetsi namaze jde slyset ze chlazeni pracuje), az na Surface  s pasivnim chlazenim u Intelu typu 'Atom X7' a 'X5'. Jak pise vyse Pan Wikan, pasivni telo chladice musi mit nejakou minimalni velikost kvuli efektivite, '1,5-2Cm' v NTB je malo, 2Cm pruchod je tak akorat na  'zebro' profukovane FANem.

Tak ono to jde, ale ne u všech trvale, už před lety jsem provozoval notebook s Core i3 2330M polovičně pasivně. Do 50 stupňů se větrák netočil, až nad začal. Při kancelářské práci se s tím dalo fungovat v kombinaci s SSD naprosto tiše, zapínal se až třeba při delším přehrávání videa na youtube.
V aktuálním notebooku mám Core i5 4260U (1.4 GHz, turbo 2,7) a větrák jsem za dva roky neslyšel ani pod plným zatížením trvale na 2 GHz. Přítomný je, ale evidentně neexistuje situace, kdy by se musel zapnout.