Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení procesoru?

Dobrý den, mám takový problém :) Mám procesor AMD FX 8120..
A stává se mi, že se mi za běhu některých programů (např. hry) stává tohle.
Třeba, 3 minuty všechno jede bez problému, stabilních 60 FPS a pak třeba na minutu FPS spadnou na 20.
Koukal jsem se proč se to děje.. a zjistil jsem jen to, že při těch 60 FPS má procesor cca 3.4GHz a když to spadne na 20,
je tam 1,4..
Poradí mi prosím někdo, jak tomuto předejít? :) Aby tam při hrách byly třeba stabilně ty tři? Nebo.. něco ? :D

Je mozné mit Screen|Fotku nastaveni tvého BIOSu ?
TiP ~ Dle zakladni desky a BIOSu, jde udelat screen pomoci klavesy F12 a podobne.

Po RESTARTU BIOS, stahni Burn Test : https://www.passmark.com/download/bit_download.htm
1) Spust spravce uloh, at vidis vytizeni CPU
2) Spust BURN TEST| V horni liste zvolit Quick Test = > CPU Coverage
[img=/file/view/27861-quickcpu-png]http://pc.poradna.net/file/view/27861-quickcpu-png [/img]
3) Sleduj frekvenci a teploty tvého CPU

* Tam kde ja naobrazku sipka, mas TY napsané jaké hodnoty ?
[img=/file/view/27860-am-png]http://pc.poradna.net/file/view/27860-am-png[/img]

Kazdopadne neco v poradku tam neni, tvé CPU nama byt na 3.4 GHz ne 3.1GHz navic v TCore mas byt na 4.2GHz, ten BIOS si neresetoval vid ?
Jinak vyborne, podarilo se ti udelat presne, co jsem potreboval videt ;-)
* Radeji bych i overil, zda-li mas posledni dostupnou verzi BIOSu pro tvou zakladni desku.

V BIOSe zadej
- OVERCLOCKING na : <OFF> - Cool & Quiet : <OFF> - Turbo Core : <ON> - Stale nic ? Pronejhorsim bych to holt zdvihl rucne, ale jak jsi to nikdy nedelal, to nebude zrovna jednoduché vysvetlit. To CPU RATIO bych dal na (20x ? = 4000Hz = nebo 21x je 4.2Ghz), zkratka takové RATIO aby ti psalo 4000Hz, TURBO dej OFF. Jinak 3.1GHz je zakladni takt tvého CPU, v mode TURBO ma vyskocit na 4.2GHz, nekde je v tom problém, bud v samotném CPU, nebo zakladni desce.