Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi+ Router

Dobrý den,
pořídil jsem si nový počítač, který bohužel nemá připojení k wifi. Abych se k ní připojil potřeboval bych ho spojit kabelem. Problém je, že wifi je v prvním patře a já v druhém, takže kabel nedosáhne. Chtěl bych se zeptat jestli by šel tedy modem bezdrátově propojit k jinému, nepoužívanému, ale funkčnímu routeru. Druhý router bych si mohl dát vedle počítače a propojit kabelem abych se mohl na wifi připojit.

existuje niekoľko spôsobov:

powerline adapter
wifi karta do mini PCIe x1
alebo již Vámi navrhnutý

osobne bych volil prvý spôsob, druhý je dosť komplikovaný, wifi signál nemusí být na vätšie vzdialenosti alebo cez zdi tak kvalitný,...

Osobne myslím že pre Vás bude práve najideálnejším riešením PowerLine Adapter

Vás návrh zas je špatnej v tom, že prakticky je problematický. A vlastne je to jak prvý spôsob akurát zbytočne "príjmač" je mimo počítača.

tím že se připojíš do stejné sítě, vidíš i na krámy připojené přes wifi.
čili nemusíš se wifi připojením zpomalovat i ty.

Problém je, že wifi je v prvním patře a já v druhém

jde o to natáhnout kabel z 1.patra někam k tobě. možná máte v byte schodiště a vzdálenost se vejde do 100m. wifi je zoufalé připojení, pevné pc (tv, tiskárny, nas) bych na něj nedoporučoval.