Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laptopové grafiky

Dobry den,

po shlednuti nekolika for si stejne nejsem jist a rad bych uvital radu tady u Vas.

1. Jaka z grafik by byla vhodnejsi pro budouci laptop (17 palcovej / full HD / 120 Hz monitor) na hrani v dx11 a dx12? gtx 980m 4gb nebo 1060 3/6gb? Rychlost ma sice vetsi 1060, ale 980m ma mnohem vetsi kapacitu sbernice (256 a gtx 1060 192). Konkretne se mi jedna o dx12.

2. Jaka z tech vybranych grafik bude mene hlucna, topit a mit mensi spotrebu?

3. Uvazoval jsem i o 1060 s 3gb, kde bych nemalou castku usetril, ale dle recenzi jsou to vyhozeny penize, i kdyz 3gb by melo byt dostacujici?

Predem diky za normalni a kvalitni odpovedi, co mi pomuzou s vyberem :)
Btw. cenovy rozpocet bych videl v maximalni vysi 55k Kc, kde si myslim, ze vyber je uz adekvatni. Urcite mi budete radit stolni, ale kvuli cestovani a skole nepripada v uvahu.

Šel bych do 1060, měla by být lepší.

A pokud je to jako u desktopových, že 3 a 6GB verze jsou reálně naprosto rozdílné než jen v paměti, tak se nedivím. Což tak nejspíš bude.

Topit budou obě +- stejně, to samé i spotřeba. Hold, bude to notebook a hraní na baterku moc nevydrží.

No to sice ano, ale nevidim z toho porovnani gtx 1060 (laptop) vs 980m v dx12, vsude, co jsem hledal je jen dx11. Dale me jeste zajima, ktera z tech dvou grafik bude delat vetsi hnucnost a topit, pokud by nekdo vedel, dekuji predem za odpoved. :) Jinak 120 Hz monitor nedela nijak problemy pri vykonu? Pokud by mela hra propady moc vysoky do tech 120 Hz, tak pri uprave Hz napr. na 60-70 by hra mela behat plynule? Pokud by pri 120 Hz skakalo 60-100, tak by se to mohlo sekat, je to tak?

Myslím monitor v laptopu :) Konkrétně uvažuju o těhle dvou https://www.alza.cz/msi-gt72vr?dq=4401467&catid=18 842920, https://www.alza.cz/msi-gt72vr?dq=4591518&catid=18 842920

Předem díky, že mi na to odepisuješ. Rozdil v těhle laptopech je asi jen dvd/blue ray mechanika. Má smysl spíš jít do blue ray? Když filmy si většinou stáhnu? Tu mechaniku bych spíše používal jen na ty hry a případně účetní programy, apod.

Vis, nebo uvedomujes si jaké by jsi mel PC + Monitor za tu samou cenu ?
* Na PC s 'Intel i7 [8Core]' posledni generace + GTX1080 + 16Gb RAM DDR4 + Poradné SSD s nekolika T@HDD to hrani a celkové moznosti vypadaji trochu jinak a to neuvadim moznost UPgrade ci vymeny popripadného vadného prvku..

To moc dobře vím, ale když jsem 3x tejdně 100km od města, kde bývám a ve zbylých dnech taky nejsem pořád doma, tak se mi nevyplatí tahat pevnej ;) Chci si zahrát, dokad je taky čas, v následujích letech bude spíš využívan pro pracovní účely, momentálně bych ve volnu hrál.

Dokážeš mi říct, kolik fps je potřeba pro plnulost? Slyšel jsem, že u některých stačí 30fps, což mi zase někdo vyvrací. (Jedná se o 1080p, na ultra). Jde mi o hry jako je witcher 3.