Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování Windows 10 + zachování starého Windows 7

Dobrý den,

před lety jsem si zakoupil notebook s Windows 7 home premium a cca před 2 lety jsem využil možnost od Microsoftu a automaticky přešel na Windows 10. Počítač se mi seká a tak jsem se rozhodl systém přeinstalovat...nicméně nějakým způsobem se mi podařilo smazat skrytý disk s originálními windows 7 home premium, což znamená, že pokud se přeinstalování Windows 10 nepodaří, přijdu o originální windows 7 (mám serial number, ale nemám onen zmíněný skrytý disk), což bych nerad.

Mohli byste mi prosím poradit, jakým způsobem se dají windows 10 přeinstalovat? - (Rád bych celkové přeinstalování, kdy se smažou úplně všechny soubory a nahraje se kompletně nový systém...) A nevíte jak "obnovit" nebo najít můj skrytý disk s windows 7, který jsem nejspíše smazal v rámci dřívějších recovery akcí?

Moc děkuji!

Josef Šmíd

a) Při spuštění nového PC s OEM Windows se obvykle objeví výzva k zálohování oddílu pro obnovení. Pak stačí vzít to vypálené DVD a systém obnovit. Bohužel jen málokdo to udělal.
b) Návodů k "čisté" instalaci je všude plno. Hledals?
c) Ty W7 se dají získat, hledals?