Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo Ideapad Z500 - problém s baterií

Dobrý den,
Mám notebook Lenovo Ideapad Z500. Nedávno jsem jej potřeboval použít s baterií. Nechtěl se zapnout, tak jsem jej dal nabít. Baterie se nenabila a po odpojení z nabíječky se NTB okamžitě vypnul. Ikona stavu baterie ve Windows říká: Napájen ze sítě a nenabíjí se. Co by se s tím dalo udělat? Za každou radu předem děkuji.

Používal jsem ji tak, že jsem ji vždy do plna nabil, do prázdna vybil. Nemůže být biníkem i předinstalovaný Energy Management od Lenova? Protože otec mi v něm nastavil ekologii baterie, tzn. nabíjení do 60% aby nedošlo ke ztrátě životnosti baterie. Po aktivaci tohoto režimu se to přestalo nabíjet a baterie jako by v NTB nebyla. Přitom změna do původního stavu již nešla a ani přeinstalace tohoto SW nepomohla.