Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC

chtěl bych si složit herní pc 35 000 žádné komponenty nemám monitor zatím není vybraný chtěl bych pc s win 10. windows není v ceně ani monitor děkuji za tipy :)

Vymen desku, MSI Gaming Mx stojej za hovno, tu cos mu tam dal mam doma, tak vim, jak moc jsem chybil pri koupi.

Nechapu pouziti vyhypovane skrine Fractal Design. Ano, ma FD hodne fanousku, ale na te skrini nevidim nic dobreho. Nicmene sehnat skrin, aby cloveku vyhovela ve vsech pozadavcich ja dneska skoro nemozne - bud nemaji USB3 zepredu nebo nesmyslnej tunel na disky atd.

Nemel, protoze problem je popisovan na foru MSI mnoha lidmi a tyka se vsech desek MSI Gaming Mx. Uz jsem to tu psal, zlobi prepinani frekvenci a pokud chcete maximalni vykon, ktery procesor umi nabidnout, je treba v BIOSu desky vypnout setrici funkce procesoru.

ale na te skrini nevidim nic dobreho

Co, například? Tedy, mimo zdroje dole a moc děr, na ní nic špatného nevidím.
"Gayming" desky mají neopodstatněný příplatek a dnes bych uvažoval o pokroku v mezích zákona: deska + CPU, zvláště když ceny jsou obdobné.
Pozn.: Na czc to mají levnější.
SSD od Samsungu tedy rozhodně ne.

FD: Neprakticka manipulace s dolnim prachovym filtrem, nahore, kde je filtr potreba dvakrat tolik uplne chybi a neprakticke umisteni disku. Navic je skrin az prilis derava a toho bordelu co v ni za chvili bude, hruza.

SSD Samsung 850 EVO je vyrabene technologii 3D TLC, ktera je z TLC nejpokrocilejsi a ta sama jako je v Crucial MX300. V podstate tyt dva disky jsou z TLC to nejlepsi co se da koupit. Samozrejme lepe koupit MLC disk, ale ty v obchodech ubyvaji a obavam se, ze brzy nebudou vubec. Sehnat MLC SSD Crucial MX200 je uz dnes tezke a poslednim MLC snad zustava jen Transcend 370S.

Áno, nechápem prečo sa prachový filter vyberá zo zadu-to je nepraktické. Vymenil by som ju za Define R5, mám ju a je skoro dokonalá.V tak prašnom prostredí, ako je u nás, nie je vo vnútri, po troch mesiacoch, ani známka po prachu. a to sú tam dva 140 mm ventilátory vpredu a 1 vzadu. Predošlé PC bolo zasraté už po dvoch mesiacoch.

Nehlede na to, ze chybi prachovy filtr nahore, takze skrin je nutno prikryt hadrem, coz je opravdu profi reseni. Ja mam na starem pocitaci skrin Aplus Seenium, coz je to same v blede modrym a na novem mam SilverStone SST-PS11B-W, kde prachove filtry jsou. Rozdil v prachu, ktery se usadi ve skrinich byl obrovsky - samozrejme pri sundanem hadru.

Protoze jsem chtel nahoru dat ventilatory, navic ty maji vyfukovat smerem ven, coz pri zapnutem pocitaci zabrani padani bordelu do PC, udelal jsem si nad tema hornima dirama takovou strisku, aby vzduch mohl odchazet a zaroven tam nepadal bordel anemusel jsem furt sundavat hadr pri kazdem zapnuti pocitace.

Jednoduse je zrejme, ze i v Fractal Design pracujou stejny magori co jinde a u navrhu svych skrini nepremyslej. Jenze na to, aby ta skrin byla "dodelej doma" je ponekud draha.