Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stačí 600W zdroj na touhle sestavu?

Stačí 600W zdroj na touhle sestavu? Intel i5-7600k, EVGA GTX 1060 6GB, MSI Z170A PC MATE, Crucial Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400
Změna kategorie, původně: PC sestavy
Změna předmětu, původně: Zdroj (karel)

A například "vítěz" lepí nálepky na výrobky: CWT, Delta, Fortron a...malá fanfára... SeaSonic! Z té prvé skupiny skutečně vyrábí zdroje jen tři, Enermax už do toho nepočítám.
Asi tak, nejde o "značku", ale jaká je skutečnost, nálepkovačů je spousta, ale skutečných výrobců je pomálu a z toho některé ani běžně jako konzument neuvidíte (hlavně Delta). Nejdostupnější jsou zde výrobky SeaSonicu a jako každý výrobce,tak i on má různé výrobní řady. A u vzhledem ke zkušenostem i jeho nejnižší produktové řady jsou daleko kvalitnější oproti načančaným hrůzám, co se za zdroje jen vydávají.
Pro tuto sestavu více než dostačuje tento zdroj, vyšší produktová řada by byla k úvaze také.

No u nas davali do kancl sestav kdysi RedStar a pak se hrozne divili, ze se zacalo bezne stavat, ze rano prisel zamestanec do prace a nasel zakourene pracoviste dymem a pocitac samozrejme na sracky, zdroj samovolne vzplal. Pravda je, ze Eurocase je proti RedStar asi tak 3x kvalitnejsi. Nicmene idealni je davat i do kancl sestav osvedcene zdroje. Ja doporucuji takove ty levne Seasonic OEM, to je do kancl sestavy ideal, neni to drahe a clovek ma jistotu, ze to neshori.

My sme zas mali WhiteEnergy najlacnejšiu udiareň na trhu,... konďáky strielaly rad radom, skorej jeden počítač, o minútu druhý :-D ale tak nebol môj zdroj, takže mi to bolo u prdele. A to je čo povedať když celeron alebo Athlon X2 bez dedikovanej grafiky taký zdroj neutiahne. Jeden kus neprežil ani týždeň... V pondelok sa namontoval a vo štvrtok už sme si mohli doniesť špekačky a palice.

A například "vítěz" lepí nálepky na výrobky

Že je Antec abecedně první neznamená že je něčeho vítěz, Tier 1 je top kvalita atd .. T2 logicky nižší atd.

do výkonných pecek patří Season.

Ano hlavně ty 7 a více let staré konstrukce co tady padají den co den.

Na navod vyse (udajne serazeni podle kvality) si dej pozor, linustechtips je pofiderni zdroj informaci.

Více méně se to shoduje s tím co se doporučuje u "mistrů v oboru" na jonnyguru.com

Na navod vyse (udajne serazeni podle kvality) si dej pozor, linustechtips je pofiderni zdroj informaci.

Ano, Seasonic je takova stalice, u nej vylozene chybu neudelas. Samozrejme zdroje ruzne cenove hladiny maji ruznou kvalitu a samozrejme neni jen Seasonic, jsou i dalsi firmy, ktere umi kvalitni zdroje.

známost značky = kvalita

Tohle je nesmysl. Napriklad Sencor je jedna z nejznamejsich znacek, ktera se ale rozhodne nevyznacuje kvalitou. Mnohe jejich vyrobky jsou opravene vyrobky z tovaren jinych vyrobcu, ktere neprosly vystupni kontrolou a proto je vyrobce vyradil a Sencor najde vadu, opravi a proda, nicmene takovy vyrobek je risk kupovat.

Stejne tak Zalman je znama znacka, ktera se specializovala na vyrobu chladicu pro procesory, ale i v teto kategorii davno propadla. Zalman zdroje vubec nevyrabi, nechava si je vyrabet u skutecnych vyrobcu a pouze na ne lepi vlastni znacku. Bohuzel ale si Zalman nenechava zdroje vyrabet u tech kvalitnejsich vyrobcu, proto Zalman ne. Vyjma Seasonicu a Fortronu zadny dalsi zdroj v nasich obchodech neni od vyrobce ale od tzv. lepice stitku.