Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční stínování popisku ikon na ploše ve Windows 8.1

Nefunguje mi funkce stínování popisků ikon, respektive stínování se náhodně objeví s některými motivy, ale na zapnutí nebo vypnutí funkce "Použít stíny popisků ikon na ploše" nereaguje.
Věděl by někdo, jak toto nastavení vnutit aktuálně nastavenému motivu? Jednobarevné černé písmo na tapetách s fotografiemi přírody je často nečitelné.

na manual zabudni. nieje mozne mat zdokumentovanych vsetkych niekolko sto tisic veci co tam su
nastavovanie v systeme nerobi nic ine ako tiez len zapis do registrov. tam su vsetky systemove nastavenia.

s ofiko motivmi nemas mat preco problemy a v zivote som s nimi pri servisovan PC problemy nikde nevidel.

Ten motiv se jmenuje "Cesty", můžeš ho zkusit stáhnout tady: 13995
Nevadila by mi změna motivu, kdybych si do ní mohl přenést i nastavení barv. Jenže to s novým motivem není možné.Koukni kdyžtak na screeny nastavení barev se současným motivem a nastavení barev s novým motivem, kde je možné změnit pouze ohraničení oken. Ty možnosti nastavení barev se prostě s jiným motivem omezeny.

tak si motiv nemen, len wallpaper.
venuj svoj cas niecomu normalnemu, nie prefarbovaniu systemu = zbytocnost.
Podla screenov pozeram, ze to mas beztak nastavene nejak haluzne...sede pozadie okna? To naco?

Ten tvoj motiv som vyskusal a ziaden problem. Vid pripojeny screenshot. Windows 10 x64. Ikony na ploche maju popisky normalne podtienovane.
Nieje alebo niesu dane motivy pre Win10? A ty mas win7 ci win8?

Není to pro mě zbytečnost, protože šedé pozadí oken je nejoptimálnější pro aplikaci, která používá různobarevné grafické zobrazení vývoje hodnot. S touto podkladovou barvou je kontrastní poměr mezi všemi ostatními barvami zobrazovanými v oknech této aplikace nejoptimálnější.

Mám WIN 8.1 a zjistil jsem stejně jako ty, že ten problém se stínováním písma ikon nevzniká ani tak se změnou motivu, ale až s aktivací rozšířených možností nastavení barev, které se odblokuje až po vybrání některého ze schémat s vysokým kontrastem.
Jde tedy o absurdní chybu, kdy paradoxně při vybrání schématu vysoký kontrast zmizí možnost vystínování písma ikon, která právě díky zvýraznění písma přidáním kontrastní barvy, umožní jeho bezproblémové čtení na jakémkoli podkladu. Na logiku toho proč to tak tvůrce Windows zprznil, mi dva zřejmě nepřijdem, natoš pak na to, jak to napravit...:-(