Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NAS uložiště

ahoj, potřeboval bych prosím poradit, chtěl bych si koupit NAS uložiště třeba tohle :

https://www.mall.cz/sitove-uloziste/wd-my-cloud-2t b

jenom nevím jak to funguje, jestli se to ukládá do tý bedýnky nebo někam na internet,

ještě nevím jak se to sdílí, třeba když budu např. v USA tak se na ten obsah můžu podívat a popřípadě upavovat nebo tam něco přidávat

děkuji za rady.

fuj fuj fuj!

WD určitě nebrat!

edit:
je to zařízení ve tvé LAN, na které si můžeš odkládat soubory. Používat to jako cloud naprosto NEdoporučuji, dáváš tím svá data všanc výrobci a jeho bandě amatérských kutilů, kteří si říkají programátoři.

Pokud chceš přistupovat k datům přes internet, zařiď si doma VPN server.

Tak nějak dělám do bezpečnosti IT. Už dlouho. Před takovými 10 lety byly problém, že u levně sestavených počítačů sotva kolísla síť, to třeba když půlce kanceláří namontovali klimatizace a pracovníci nepochopili, že zapojit do hnědé zásuvky znamená zapojit do hnědé a v žádném případě do bílé. Pak nám doslova hořeli počítače. Tam jsme přicházeli o data. Pak si pamatuji období kdy někdo donesl nějakou pitomost do práce, nějaké vánoční přání či co a zavirovali se počítače. Tam znám jediné "format c:/ /y /u". Jinak si nepamatuji, že by někomu odešel disk i s daty. A to mám pod sebou cca 400 počítačů. Doma mám dlink 323, nas server a to jen proto, že tam mám filmy co streamuji 6kovou, gigovou sítí po lajně do celého bytu, primárně do xtreamer prodigy black. Mohl bych k němu přistupovat i po netu, ale proč bych to dělal ? Na to jsou cloudové služby. jediné co tomu nas serveru vytýkám je to, že jeho upgrade už není řešeno a že s většímy disky je to problém. Mám tam jen 2gb disky ale dal bych tam raději větší. Umí to sice zrdcadlení a podobné raidové služby, já tam mám ale dva samostatné disky abych nepřišel ani o bit prostoru.

Pak nám doslova hořeli počítače. Tam jsme přicházeli o data. Pak si pamatuji období kdy někdo donesl nějakou pitomost do práce, nějaké vánoční přání či co a zavirovali se počítače.

No v armádě byl vždycky bordel.

Tam znám jediné "format c:/ /y /u".

Někteří znalejší to umí i odvirovat,ostatní "znají jediné" a rovnou formátují.