Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení notebooku s routerem

Ahoj,
chtěl bych se zeptat ohledně propojení notebooku s routerem za účelem vylepšení rychlosti internetu. Koupil jsem si lan kabel, zapojil do routeru a druhým koncem do noťasu, ale píše mi to, že síť není k dispozici. Mám tedy ještě udělat něco navíc, prosím?
A ještě menší dotaz :) Kdyby se to povedlo, tak se mám odpojit od wifi na kterou jsem zvyklí a přepnout na síť?
Děkuji mockrát :)

(přesný typ je na štítku zespodu, nebo v menu)

TL-WR542G

vyhoď ho. ten prastarý šmejd snad nemá ani propustnost 50mbit mezi wan->lan.
na wifi pak můžeš čekat něco mezi 11-22mbit, podle počtu zdí k routeru.

dnešní použitelný low-end je wr841n.

a ten tvůj výpis "ipconfig" je divný. dostaáváš ip adresy ze dvou sítí a máš nastavené dvě brány, to je ve windows nesmysl.
horší připojení (wifi) by měl systém automaticky odpojovat. dají se taky doinstalovat automatické přepínače síťových karet, u notebuků takovou utilitu obvykle nabízí výrobce.
nebo je na to klávesová zkratka na notebooku.

Zde to je :) -
Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : pc015
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 1:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Virtuální adaptér Microsoft Wi-Fi Direct
#2
Physical Address. . . . . . . . . : 80-56-F2-26-05-25
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Síťové připojení Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Zařízení Bluetooth (síť PAN)
Physical Address. . . . . . . . . : 80-56-F2-26-05-24
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Wi-Fi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 80-56-F2-26-05-23
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::acd0:72c7:8dc5:5130%14(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.88.187(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 9. ledna 2017 13:23:14
Lease Expires . . . . . . . . . . : 12. ledna 2017 13:23:15
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.88.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 343955186
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-19-D9-E2-8B-A0-48-1C-20-70-0

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.255.255.10
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Síť Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller #2
Physical Address. . . . . . . . . : A0-48-1C-20-70-0C
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::c1b4:49e3:921c:5dcc%13(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.100(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 9. ledna 2017 13:23:00
Lease Expires . . . . . . . . . . : 9. ledna 2017 15:26:15
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 211830812
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-19-D9-E2-8B-A0-48-1C-20-70-0

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{B3CAC71A-E249-4E8F-82BA-761C81040EB9}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Připojení k místní síti* 8:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{A711777B-D33C-47F1-8B41-9911891FCE15}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #4
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ty se přes wifi připojuješ na jiný router než na TP-Link...lépe řečeno TP-Link neřídí síť, musíš mít ještě jiný router (asi Mikrotik) který přiděluje IP adresy přes DHCP!
Kdyby byl TP-Link hlavní router, měl bys na wifi i kabelu IP adresu ve stejném segmentu, tedy 192.168.1.xxx
Wireless LAN adapter Wi-Fi Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.88.1
Ethernet adapter Síť Ethernet Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
Co všechno máš doma (modem, router, klientská jednotka...?) a jak je to zapojené? Vede do TP-Linku nějaký kabel do WAN? Co je do toho TP-Linku zapojené a kam?
Když zadáš do adresního řádku webového prohlížeče 192.168.88.1 tak se ti zobrazí co?