Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí mechanika pro diskety

Dobrý den,
mám spoustu disket 3,5", 1,44 MB, ale nemám v počítači mechaniku, která by je načetla. Chtěl bych koupit nějakou externí mechaniku, která by se připojila USB portem k počítači s operačním systémem Windows 10 Home edition . Můžete poradi jakou?
Předem dík za odpověď
M. Kára
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

K čemu je to dobré?Zachránit nějaké staré soubory?Určitě nepoužitelné pro ukládání nebo zálohování,poruchovost disket byla dost vysoká.V podstatě nepřenositelné na jiné PC.A navíc jeden flash disk 16GB za 2 stovky vydá kapacitou za cca 11500 disket,tolik jich snad ani nemáš.

Mám s tím nějaké zkušenosti, takže u mne je to asi takhle: nečitelná disketa se samozřejmě občas najde, ale je to spíše výjimka. Problémy dělá ale externí mechanika pod novějšími OS. Konkrétně v mém případě pod W7 to funguje jenom tak, že nejdřív musím vložit disketu do mechaniky a potom strčit mechaniku do USB. Systém si ji načte a lze s ní normálně pracovat. Pokud ale v tomto stavu vyměním v mechanice disketu, tak se to buď kousne, nebo se tváří, že jí nevidí, nebo to dokonce nabízí obsah té předešlé. Takže jediný fungující postup je vložit disketu, pak zapojit do USB, po skončení práce s disketou dát "bezpečně odebrat", vyměnit disketu, znova připojit do USB atd.

Mám s tím taky zkušenosti na Win10 (používám diskety na starých klávesách) a žádné takové harakiri provádět nemusím - připojím mechaniku, vložím disketu, vyměním disketu - vše OK, chová se to mravně, jak má. Mechaniku mám tuším nějakej Panasonic, asi 15 let starou, kupovaná kdysi k nějakýmu notebooku.