Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funkčnost příkladů s knihy 1001 tipů a triků pro delphi

Dobrý den
Potřeboval bych poradit v Delphi 7 a to když opíši nějaký příklad s výše uvedené knihy tak při překladu nebo kompilaci tak se vyskytují chyby, zejména příklady s části INTERNET snažím se vkládat všechny komponenty co jsou zapotřebí a pořád to tomu překladači nestačí,jsou v té knize funkční příklady nebo ne?
předem děkuji za rady

Stačí se podívat na deklaraci v první části formuláře:
Ping: TIdIcmpClient;

Ted jsem si otevrel knizku s priklady a ctu:
Poslouzi nam k tomu ta sama komponenta IdICMPClient...

TForm1.Trace je procedura. Musis v private casti formulare deklarovat:
procedure Trace;

lvTrace.Items.Clear je smazani polozek nejake komponenty. Podle nazvu soudim, ze jde o ListView. Takze na formular pridas TListView, nastavis jej do stylu Report a pojmenujes jej jako lvTrace.

Opakuji. Napřed si projdi uplne zaklady programovani v Delphi, delarace, strukturu unity. Pak se poustej do prikladu. Opet ti doporucm serial o Delphi na Zive.

Tva aItem je deklarovana v procedure Trace v sekci VAR.
Bohuzel z popisu: narazil jsem na problém v příkladu aItem prosím o help neni mozne poznat, v cem tvuj problem spociva. Vesteca koule je opet v oprave, venku je skoro tma, takze na tvuj monitor nevidim.

Ne vse jsou komponenty.
Nemuses misto TListItem deklarovat TListBox. Představ si, že přijdeš do obchodu a budeš chtít DVD -R médium. Prodavač ti místo toho podá 3,5" disketu. Budeš spokojený? Asi ne. Zrovna tak nebude spokojený překladač, když mu nadeklaruješ TListBox místo TListItem. I když název těch objektů začíná stejně, opravdu jde o různé věci.

Delphi obsahuje i help (mozna jsi to dosud nezjistil). Kdyz v rejstriku napises TListItem, dozvis se o co jde.

Dobrý den velice jste mi zatím pomohl už se mi to podařilo rozjet samotný program a momentálně řeším správný chod programu pří krokování se mi v proměnné IdIcmpclient.ReplyStatus.ReplyStatusType objeví stav rsErrorTTLExceeded pochopitelně mi to na to návěstí skočí, poradíte prosím opět v čem je chyba předem díky.