Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chybí 36GB na SSd disku 512GB

Ahoj, koupil jsem si nový SSD disk Samsung 512GB a ve Windows to ukazuje jen 476GB. Kde mám zbytek? Chybí 36GB, což není zrovna málo. Mám disk vrátit nebo je to u všech výrobců? Děkuji

Kdybys namátkou kliknul třeba sem a použil ten překladač, mohl by sis to přečíst sám.

It's because drive manufacturers count 1GB as 1000MBs, while windows detects 1GB as 1024GB.
Je to proto, že výrobci pohon počítat 1GB jako 1000MBs, zatímco systém Windows detekuje 1GB jako 1024GB.

Smajlík hrdosti na to, že něco neumíš je dost vypovídající.

Seriózní prodejci komponent uvádí u disků, jak to je s tím počítáním velikosti.

https://www.czc.cz/kam-se-podely-me-gigabajty-aneb -skutecna-velikost-pevnych-disku/clanek

On v podstatě nelže výrobce disků, ale operační systém. Předpony (kilo, mega, giga...) jsou desítkové a tady to prostě vychází na 1024. Programátoři to počítají tak, jak je zvykem a prodejci disků tak, jak se jim to hodí a vzhledem k tomu, že mají v zásadě pravdu, jim na to nejde nic moc říct a donutit je to značit jako ostatní.

Ne že bych snad tehle postup doporučoval i někomu dalšímu, ale já to dělám tak, že když něco nevím, podívám se nejdřív třeba na wikipedii. ( Bajt ) Občas se i stane, že se z toho řešení problému dá nějak vyčíst.