Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze nainsalovat: Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015; Hlásí chybu: 0x8024001e

Zdravím všechny,

potom, co sem uvedl počítač do továrního nastavení, stáhl potřebné drivery, aby běželo vše jak má, tak jsem zjistil, že mi nejde nainstalovat: Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015. Počítač by se bez toho asi obešel, ale některé hry a programy ho vyžadují, jinak nefungují. Zajímavé však je, že mi jde a šla mi nainstalovat starší verze, a to verze z roku 2012 - jak 32bit, tak i 64bit verze. Ať hledám, jak hledám, tak jen nacházím odpovědi typu: "Odinstaluj poslední verze 2015, restaruj počítač, nainstaluj znovu" nebo "restaruj počítač a oprav tyto verze". Jenže ani jedna z možností u mě nefunguje a nevím co s tím. Většina diskuzních fór, kde to řeší a kde jsem na to narazil, je v anglickém jazyce a po chvilce čtení mi přišlo, že lidé na tyto návody reagovali negativně, že jim to takto prostě nefunguje. Další návody, na které jsem narazil už zalézali do extrémů, kdy je asi trochu potřeba znát počítač a vědět, jak se pracuje s příkazovým řádkem atd. Toho jsem se raději držel stranou, protože ty návody nebyly až tak dobře popsané a nechtěl bych si něco udělat s počítačem.

Nevíte tedy někdo co s tím? Nějaké rady i byly, abych se podíval na Windows update, jestli mám vše aktualizované. Díval jsem se na to, ale tam mi to nehlásí nic, že bych neměl neaktualizované. Poslední aktualizace mi to tam píše, že proběhla dnes a hodně lidí psalo, že má člověk klást důraz hlavně na Windows update, jenže tam také nic nevidím...

Tady je zpráva, co mi to hlásí po neúspěšné instalaci, jestli to někomu pomůže: s29.postimg.org

Stejná chyba. Postupoval sem přesně podle návodu na ten čistý boot systému, udělal sem vše přesně jak chtěli, stáhl ten nejnovější balíček toho Visual C++, nainstaloval a stále to hlásí stejnou chybu. Instalace jakoby doběhne do konce, ale pak se to asi na pět minut zastaví. Po pěti minutách mi tam vyskočí opět ta stejná chyba. Když se poté podívám do "programy a funkce", tak tam to je nainstalované, jenže je to s tou chybou, takže je to nefunkční a když se to snažím opravit, tak to stále nefunguje...

Z toho logu, čo si sem dal Ti zlyháva inštalácia tohto:

"C:\WINDOWS\SysNative\wusa.exe" "C:\ProgramData\Package Cache\FC6260C33678BB17FB8B88536C476B4015B7C5E9\pac kages\Patch\x64\Windows8.1-KB2999226-x64.msu" /quiet /norestart'
[1584:156C][2017-01-10T17:56:30]e000: Error 0x8024001e: Failed to execute MSU package.
[0758:05E0][2017-01-10T17:56:30]e000: Error 0x8024001e: Failed to configure per-machine MSU package.

Buď vyskúšaj v príkazvom riadku (cmd spustený ako admin!) tieto príkazy:

net stop wuauserv
rename c:\windows\SoftwareDistribution softwaredistribution.old
net start wuauserv

a následne reštart...

alebo to skús s poradcom pri riešení problémov...https://support.microsoft.com/sk-sk/help/971058/ho w-do-i-reset-windows-update-components

rename c:\windows\SoftwareDistribution softwaredistribution.old

Při tomto kroku mi to píše, že byl přístup odepřen. Příkazový řádek mám spuštěný jako administrátor. Takže jsem se jaksi zasekl na tomto bodě... Jde to nějak obejít nebo to zkusit jinak?

Co se týče toho dalšího kroku, tak do toho se mi moc pouštět nechce, je toho moc, co nechápu, oč jde...