Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze rozdělit sítový kabel pro dva PC?

Dobrý den, potřebuji přivést internet kabelem k PC a Notebooku.
V pokoji už mám jeden LAN kabel pro internet, potřebuji se zeptat, existuje nějaká rozdvojka díky které bude pomocí tohoto kabelu možno připojit ke dvěma PC?
Rouuter mám o dvě podlaží níže takže tahat tam další kabel speciálně pro druhý PC by bylo ohromně složité (vede to za ledničkou kuchyní apod..

Pokud ano, nebudou se ty dva "internety" navzájem ovlivnovat - omezovat?
Děkuji :)

Vím, že nemáte rádi když se hledá od nejlevnějšího, ja ten switch budu potřebovat jen asi na měsíc (než nám na intru zprovozní wifi).
Máme 8MB/s připojení a nepotřebuju na tom nějakou ameriku net. (Hraju online fifu a MMORPG online hry nic víc). Když je to na ten měsíc nebude stačit to co jsem poslal? Přecejen dvě stovky jsou dvě stovky :D Děkuju

ring řeší STP (alespoň u manageovatelných switchů/routerů), dokonce se takto do kruhu dnes běžně switche redundantně zapojují. Má to samozřejmě svá omezení (jako rychlost propagace STP přes více než určitý počet switchů), ale taky svá specializovaná řešení této bolístky.

narozdíl od tebe vím k čemu to je a používám to jen tehdy, když není zbytí. Ne tak, že jako nějaký pitomec pořídím "rozdvojku" a teprve pak zjišťuju jak funguje ethernet.

Krom toho, tyhle rozdvojky fungují jen na FE, ale už ne na GE, který využívá všechny 4 páry. A to už nebudu komentovat rušení, přeslechy a podobné "radosti."

Jakpak si přišel na to, že jsem Zdenek? Na tom živě.cz, když si to projde poctivě, tak ty odkazy na tsbohemia jsou taky. Třeba taky nechce mít další spotřebič, jako tazatel na živě.cz ? Netvrdím, že to, nebo ono řešení nákupu - jestli u krup, nebo ts bohemia je lepší, či horší - to at si každý rozhodne sám. co mu pasuje. Finančně výhodnější může být pořízení toho switche - i to ale nechávám na volbě tazateli. 8-)

Já jen, že jsem to na živě zahlédl, tak at má tazatel taky tuto alternativu. Nejsem si jistý, jestli zrovna TY jsi oprávněn k tomu posuzovat jestli je něco "košer", nebo není - to snad záleží na tazateli. A jestli si pořizuješ "rozdvojku" a až pak teprve zjišťuješ, jak to funguje - je ryze tvoje věc a měl si volbu. 8-)

Ty jsi to možná zahlédl, mě sítě živí, takže si dovolím tvrdit (pokud mě nepřesvědčíš o opaku), že jsem oprávněn k tomu posuzovat, jestli je něco z hlediska síťového košer - ostatně jsem to jako vysloveně špatné řešení uvedl hned v první reakci (kterou jsi vůbec nepochopil). A můžeš si k tomu přidat klidně 20 smajlíků, to na věci vůbec nic nezmění.

Mimochodem, úplně zpočátku se tyto rozdvojky používaly hlavně u cat3 na telefony, později pak na cat5e pro telefon+ethernet, nakonec i pro 2x ethernet, ale takové zapojení je mimo specifikaci, funguje na výrazně kratší vzdálenosti než garantuje norma a nakonec stejně neřeší ten problém, že potřebuješ DVA accessporty na aktivním zařízení. Soudobý metalický Ethernet je totiž vždy PtP, doby 10Base2 ethernetu jsou už dávno (více než 20 let) passé.

Nemám důvod tě přesvědčovat o svých kvalitách a schopnostech. Mi hladinu kvality určuje taková kapacita jako Jan Fiala, který je na tom živě.cz zminován taky - a to je člověk, co už si může cosi dovolit komentovat. Jinak mi nepřijde naopak košer používat vulgarity. Navíc. že se tu veřejně shazuješ, když se vnímáš jako idiot, nebo nějaký pitomec, jak si zde o sobě mluvil v některých příspěvcích výše, at to má smajlíků kolik chce. :puff: