Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s RAM

Dobrý den,
mám problém s osazením pamětí DDR2. Koupil jsem čtyři moduly po 4GB. Když osadím dva z nich na dual, vše je v pořádku, se třetím se PC chová nestabilně (zamrzá) a se čtvrtým již naběhne třeba až na třetí pokus. Bohužel manual k desce se na max. kapacitě paměti neshoduje. jednou píše 8, pak zase 16GB, pokud ale uvažuji správně, po překročení max kapacity by neměl počítač vůbec reagovat, nebo se pletu?. V BIOS mám vše co se týče pamětí nastaveno na auto, zkoušel jsem i default a pořád nic. Prosím poraďte, kde by mohl být problém.
Za reakce děkuji

Jo, to je pravda, na druhou stranu jde spíše o počítač k testování různých komponent s nejasným původem, zkoušení různých možností nastavení BIOS, OS a pod., a to by na novém, dražším stroji bylo neúměrné riziko. Paměti jsem sehnal za hubičku a přinejhorším samozřejmě zůstanu u 8GB. Spíše mi jde o to, jaké jsou možnosti při řešení podobných problémů. O život zkrátka nejde.

1. Vím, že zvyšování kapacity RAM na výkonu skoro nic nezmění, ptám se spíše ze zvědavosti.
2. Pokud jsou paměti taktovány na 800MHz, nenastavím přece jinou hodnotu, nebo ano?
3. Jaká hodnota napětí je podle Vás ještě bezpečná?
4. Není to otázka života a smrti, spíše jen zkouším a rozšiřuji si obzory. Pokud na nic nepřijdu, vystačím si třeba se 4GB a stabilním systémem.

Nejsem sice dobrý v angličtině, ale podle mého odhadu překladu legendy k těmto "hvězdičkám" bych řekl, že jde pouze o to, že 16 GB lze pouřít až s novými OS. Já mám momentálně nainstalovány W10 pro 64x. Každopádně i quick installation guide uvádí max kapacitu up to 8GB a to mě právě mate. Spíše se mi nezdají příznaky. Myslel jsem, že při instalaci větší, než podporované kapacity paměti počítač vůbec nezavede systém a ne, že se bude chovat jak neurotická baba a také mi je divné, že by čtyřslotová deska podporovala 4GB moduly ale nedovolovala osadit jimy všechny sloty. Nebo je to snad běžné?

Tak přesné označení pamětí jsem nenašel, ale jsou to 4GB moduly běžící na 800 MHz CL6 DDR2. Pro tuto desku se mi bohužel nedaří najít memory support list, ale podle prodejce tyto paměti běží pouze s CPU AMD, takže v kompatibilitě by snad neměl být problém.

A to je právě ta nesrovnalost. Když ale nebudeme brát v potaz tyto dvojsečné údaje od výrobce, je mi divné, jak se počítač chová po osazení řekněme nepodporovanou kapacitou RAM. Jak už jsem napsal Sambilionkovi, myslel jsem, že po přetahnutí spíše nenaběhne, než toto. Nebo se pletu?