Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kingston HyperX Fury DDR4 4GB 2133Mhz - mají takt pouze 1066mhz

Zdravím. Nemohu si nevšimnout že tyto RAMky mají takt použe 1066mhz místo 2133Mhz. Dá se to nějak nastavit? Nějak jsem pokoukával v biosu ale nejsem z toho moudrý.

RAM: https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-black-4gb- ddr4-2133/167800/produkt
CPU: https://www.czc.cz/intel-pentium-g4500/180162/prod ukt
MB: https://www.czc.cz/asrock-b150m-hdv-intel-b150/177 951/produkt

Díky za každou odpověď! :-)

'DDR', znamena DOUBLE(DataRate) = dvakrat "2x1066" = 2133MHz
Co to teda znamena ? Znamena to, ze je vse vporadku, tva RAM jede na 2133MHz.

Aháá... díky tedy oběma. Zase jsem o něco chytřejší :-D Opravdu jsem netušil, že to takhle je.

Ještě jedna otázka (Ať nezakládám další téma): Dá se ono Pentium uchladit pasivem z boxu? Jak si všímám, procesor je hodně studený.

Přesněji bych to změřil, ale to bych si musel vzpomenout na tu utilitku, co jste mi tenkrát doporučoval (monitor teplot) :-D

Ten ho bohuzel neuchladi ..
*Jediné co tim docilis, ze se ti v zatezi rychle zahreje a podtaktuje.

Monitor teplot :
○ HWInfo: www.hwinfo.com
○ Real Temp : realtemp

Tehdál jste mi doporučoval nějakou utilitku, kde se ukazuje využití a teploty přímo ve hře (nastavovalo se to v pluginech). Byla tam možnost zachytávání obrazovky (myslím) a celkově to bylo jednoduchý. Kdybych si jen vzpomněl.

Jinak co se týče pasivu: Jaký pasiv by to uchladil? Přemýšlel jsem nad Ferou3 bez vrtule.

PlayClaw : www.playclaw.com
Z jakého duvodu chces za kazdou cenu 'Pasivní', zda-li ti jde o hlucnost, je spousta cooleru co v zatezi nepresahnou 15dB, kde kuprikladu 'Hydraulický' Silent Ring od Thermolthake se v prumeru drzí na 14dB, k prirovnání je to méne jak HDD, které je na +- 20-25dB.

Jo díky, teď už si zapíšu :-D

Zdá se mi, že ten Intelácký dosti řve, a to Pentium je hodně studený. Myslím, že by byl pasiv v pohodě. Disk dám někdy SSD takže hluk nebude. Jen zdroj: Seasonic 400W. Nevím jestli bude zrovna nejtišší. Jinak GK plánuji RX460 opět verzi s tišším chladičem. PC chci mít co nejtišší protože často jede přes noci, a já mám hlavu asi 30cm od case, takže mně to ruší.

Zvlastni, pritom je kompatibilni i s DX12, ve vsech hrach ?
* Zkus restarovat PC a zkuh ho znovu.

Jestli chces neco videt, musis nejdrive oznacit co chces videt, najed na :
- Plugins
- ZAKRIZKUJ SysInfo
* Popripade v SysInfo oznac jaké informace ches videt
TiP ~ V SysInfo, pod volbou oznaceni coi ches videt, je polozka CPU values, tu nastav na 'Show eath core' aby jsi videl jednotlivé CORE tvého CPU, tak jak teploty JADRA.

Takle ? /*Jako naobrazku.
Jinak se mi nikdy nestalo, ze by to neslo, az na HRY z Windows Store, kde sa mereni FPS pouziva jina metoda..
[img=/file/view/27910-pclaw-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/27910-pclaw-jpg[/img]

Nevim, treba nemas nainstalované knihovny Framework, .NET, me se jeste netalo ze by nesel.
Jestli ti nejde v zadné hre, tak ho zkus preinstalovat, podivej se také, jestli mas posledni verzi, spust ho jako admlin, jinak toi pomoct nehomu, je mi lito ..

A 51W CPU sa normalne velkym pasivom uchladit pri 100% zatazi neda, ak nemas okolo chladica nejaky nuteny tok vzduchu napr. vetrakom od bedne alebo zdroja apod. Dostane sa to na Tjmax (intely typicky okolo 100°) a podtaktuje.
Nejaky vetrajk tam byt musi, aspon nejaky trvalo spomaleny.