Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik dat "žere" IP kamera?

Protože přecházím z neomezeného ADSL připojení na LTE připojení s FUP, viz. http://pc.poradna.net/q/view/1680059-je-lte-modem- huawei-e5180-od-t-mobile-blokovan-ci-nikoliv, zajímalo by mě, jestli IP kamera dostupná z WAN spotřebovává nějaká data, když se na ní nikdo nedívá. Dále by mě zajímalo, nakolik je taková kamera náhodně přístupná z Internetu, když nemá žádnou možnost autorizace? Jedná se o D-Link DSC-910, na kterou mám přesměrováním portu na routeru přístup z WAN sítě.

Nie. Tie heslá slúžia na prístup do kamery...pochopiteľne, že aj na administráciu, ale aj na prezeranie live obrazu. Známy IT nech si naštuduje príručku:

D-Link DCS-910/90 User Manual
Section - Configuration
Maintenance > Device Management

s IP kamerami robím už nejaké to desaťročie a hádať sa s Tebou nebudem...

Momentálně mám starou síť rozhozenou a kamera nefunguje, ale vím, že jsem s tím strávil hromadu času, zadával jsem tam různé Usery a stejně to fungovalo jenom na vstup do administrace, a ne na přístup k zobrazení kamery z WAN sítě. Určitě víš, že u daného typu lze zaheslovat i přístup z WAN sítě?

ježiškunakřižku... vždyť ten výpočet je zcela elementární, každá kamera má nějaký bitrate svého kodeku, tudíž stačí vynásobit časem v sekundách a následně vydělit 8 a máš megabajty.

Samozřejmě záleží taky na tom, zda kamera umí detekovat změny v obrazu, protože pak posílá jen statický obraz, který je logicky objemově maličký. Na druhou stranu, ten typ co má jege je nějaká kancelářská šitka, stará půl milénia..

Jo, právě jsem chtěl napsat nový dotaz, že kvůli neschopnosti O2 mi za týden zprovoznit ADSL na lince, kterou svévolně přehodili na VDSL, skoro týden studuji sítě a vymýšlím různé modely, jak zajistit fungování Internetu a jelikož potýkám s novým nastavováním stávajících zařízení na síti, uvítal bych nějaký odkaz, kde je problematika sítí jednoduše a stručně popsána. Jedná se mi hlavně o nastavení a klonování sítí, typu mám všechno nastaveno na 192.168.178.xxx a potřebuji to překlopit na 10.0.0.139, respektive nové síti přidělit stejný rozsah jak měla stará síť.

Protože tomu moc nerozumím. Třeba jaký je vztah mezi IP a web rozhraním. Např. přístup do administrace je 192.168.178.1, ale PC, přes který se k routeru připojují má 192.168.178.6. Na novém routeru je defaultní LAN na 10.0.0.138. Když nastavím na novém routeru LAN na 192.168.178.1, tak už se do administrace nepřipojím ani na 10.0.0.138, ani na 192.168.178.1 a musím router vyresetovat.

Edit1: Tak připojím, stačilo vyresetovat připojení k síti na PC! :-D

Edit2: A teď ještě všechno, co jsem rozvrtal, vrátit zpátky na staré adresy ... :-(

Obama je taky černej a je (zatím) prezidentem USA! :-D

Už jsem nastavil i IP kameru, včetně přesměrování portu a zaheslování přístupu z WAN. Kdyby to náhodou někdo řešil, tak je to na https://www.o2.cz/osobni/forum/?forum_id=26&topic_ id=1167, akorát není nutno zapínat DMZ a z vnitřní sítě WAN přístup nefunguje!

Ten výpadek ADSL byl přece jenom k něčemu dobrý, za ten týden jsem prošmejdil veškerou techniku, co mám a naučil se se ji lépe nastavit.