Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno žrout HDD?

Dobrý den, přátelé
dostal se mi do ruky NB Asus X550VB s tím, že "přestal jít". Pousil jsem se tedy o reinstal OS- po dvou hodinách neúspěch. Šel jsem tedy najisto a demontoval HDD, připojil jej ke stolnímu PC se záměrem nahlédnout S.M.A.R.T, nebylo již však (snad kromě frekvence cvakání) co kontrolovat. Řeklo by se, snadná pomoc- koupě nového disku. Objednal jsem tedy WD BLACK WD7500BPKX 750GB SATAIII/600 16MB cache, 2,5" AF ,9,5mm, zkontroloval jej v HD Tune, převedl do GPT, vložil do NB, nainstaloval W10 64x a celé dílo odevzdal majitelce- za tři dny byl počítač zpět s tím, že "zase nejdou Windowsy". Nový HDD v HD Tune hlásí u atributu 01- failed, což je, pokud vím, mechanická závada. Otázka zní: může tuto poruchu způsobovat nějaký jiný vadný komponent, nebo jsem měl prostě smůlu na vadný disk a vše vyřeší reklamace (která samozřejmě proběhne v každém případě).
Předem děkuji za reakce

Také možnost. Zapomněl jsem ovšem uvést skutečnost, že již při první instalaci se z HDD začaly ozývat strašidelné skřípavé zvuky (hlava). Chyba byla už to, že jsem NB pustil s takovými příznaky z ruky. No, stalo se. Jak říkám, vše ukazuje na čistě mechanickou závadu a nedokážu si představit situaci, kdy by tuto způsobila vadná RAM, řadič, nebo jiný HW. Selhání elektroniky snad (přepětí a pod.). Nebo máte jiný názor/zkušenost. Mimochodem RAM je integrovaná na MB tzn. pokud by to bylo jí, pozbyla by oprava z ekonimického hlediska jakéhokoli smyslu.

No, technicky vzato taky možnost, ale vzhledem k tomu, že majitelka tento NB provozuje dost "mobilním" způsobem dost nepraktická. Navíc by bylo u tři roky starého stroje žádoucí, aby fungoval ještě nějaký čas v co nejstandardnějším režimu. Ale díky za tip.