Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Strašně pomalé rychlost internetu z WiFi

Zdravím vás... někdy jedu k babce na víkend a zrovna si potřebuju něco stáhnout... jejich běžná rychlost internetu je 2MB/s ale nyní to je 0-40kB/s... nevím čím to může být... zkoušeli jsme tam volat a nepomohlo to... zkoušeli jsme ji restartovat... taky nic... poradí mi někdo?

Tohle já zase netuším... bylo mi 10 když ji zařizovali... to už je 6 let zpátky... takže fakt tohle nevím.. podle mě to taky může být routerem... ty kontrolky na ní blikají jak na diskotéce a i na prarodičovém PC který je zapojen přímo nikoliv přes WiFi tak má taky potíže...

normální router, fungovat to má. nevím proč tam jsou dvě sítě, ale zas tak rušené nejsou, i když lepší by byl buď kanál 4, nebo rovnou 13. (kanály 12-13 musí podporovat evropsky nastavení wifi klienti, tu jistotu u mobilů a tabletů dopředu nemáš)

v nastavení routeru - wifi - bandwidth: dej napevno 20mhz, žádná automatika. pak snad zmizí ten fantomový druhý kanál.

kvůli hloupým ovladačům mobilů se v routeru nastavuje zabezpečení wifi napevno: wpa2(psk) + aes

Ak chces vediet mas problem s routrom, tak to nemeraj cez Internet.
Rychlost na svojej domacej wifi sa testuje tak, ze sa pichne do routra pocitac, ktory ma nieco nazdielane a to budes tahat inym pocitacom cez wifi. Ak to bude chodit rychlo, tak problem nieje s domacou wifi, ale s tou vonkajsou wifi (pokial mas Internet cez nejaku antenu).

To spomalenie robia chyby v prenose wifi. Kazdy chybny paket sa musi opakovat a to zdrzuje docela dost. Kedze sa musi cakat na paket, ktory je opraveny, tak klesa rychlost. Chyby v prenose su zapricinene rusenim a to moze byt:
- cudzie (okolite wifi a ine zdroje rusenia)
- vlastne (rusenie odrazenym signalom od stien)
Ak si cudzie rusenie vylucil, tak ostava este to vlastne a to sa normalne merat ani neda.
Ak to niekedy fungovalo lepsie, tak sa nieco zmenilo a to nieco mohlo byt:
- ina poloha routra a pocitaca navzajom
- iny naklon anten
- inak postavene predmety v byte (nabytok)
- ovladac wifi je iny aky tam bol ked to fungovalo lepsie
- wifi na routri, alebo v pocitaci je inak nastavene ako to bolo v minulosti.