Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rescue DVD X instalační medium

Dobrý den, chci kupovat notebook a dozvěděl jsem se, že dostanu předinstalovaný systém (Win Vista) a jen jakési rescue DVD. Je možnost, protože si de facto zaplatím licenci na OS, dostat místo toho instalační DVD? Jak mám postupovat u obchodníka? Nebo se mám obrátit přímo na Microsoft?
Budu nakupovat u Autocont a jedná se o notebook firmy Lenovo.
Díky všem

Instalační médium? V jaké době žiješ. dnes dostaneš instalačku pouze od nějakého "no mame" výrobce, co stavý počítače doma na koleni. Většina výrobců PC (HP, ACER, Toshiba, Packard Bell, Philips .. ) jde cestou oddělených oddílů na HDD a umisťuje instalace MS WIN xy na tento oddíl. Naprostá většina dnes dodávaných MB dnes již podporuje BOOT z takových to oddílů a tak je recovery CD již nepotřebné. Samozřejmě pro trubky "IQ tykve" existuje na těchto OS utilitka "creator master CD" a ta ti vytvoří recavery cd. Ovšem pozor, takto ti půjde vytvořit pouze JEDNA kopie. Další již nevytvoříš. :-D (Jde to, ale IQ tykve to nepochopí a odborník druhou kopii nepotřebuje tak postup nehodlám šířit)