Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno instalace AP ovislink WL 5460AP,prosim poradte,nevim jak na to....

Hezky vecer.do siti nevidim az tak daleko a proto se obracim s prosbou k vyreseni problemu.Dnes jsem zakoupil AP viz.titulek a chtel bych si vytvorit bezdratove spojeni s notebokem a zaroven sdilet pripojeni k internetu pro kolegu co bydli vedle.Pripojuji se pres wifi,smerova antena na AP poskytovatele,pres wifi kartu belkin (nemuzu si ted vzpomenout na presnej typ ale tusim ze to bude řada 7300) umistenou v PCI slotu.Dá se toto pripojeni sdilet pres integrovanou sitovou kartu do zakoupeneho AP a dale ji sirit bezdratove ?Diky za rady.
Ale ted k problemu.Nemuzu ani za nic rozchodit tento AP.Nikde se mi nehlasi jako novej HW,kdyz mu tlacim jedinej soubor autorun.inf co je na instalacnim cd k dispozici hlasi mi to ze zadane umisteni neobsahuje informaci o hardwaru tohoto pocitace.Nikdy jsem tohle nedelal,maximalne spojeni dvou pc kabelem ale to je tak asi vse.Nevim jak se ma AP hlasit,jako novej hw nebo jak.....
Dneska uz na to prdim ale zejtra zkusim vytahnout ven z kompu tu wifi belkin,mozna se to nejak mezi sebou bije,kdo vi.
Jinak ke konfiguraci meho pekelneho stroje....:
AMD 64 bit,3200
deska MSI K8N sli platinum
1024 mb RAM
hdd 250+120GB
DVD rom+DVDRW
SB creative audigy 2
GK GAINWARD 7600 gs 256 MB

OS WIN XP PRO

Moc budu vdečnej za radu.S pozdravem Tomas

5460-ka se nekonfiguruje přes inf soubor, ani se nehlásí jako nový hardware. Pokud je nová, má adresu 192.168.100.252, takže si na vnitřní síťovce nastav IP v téhle podsíti (např. 192.168.100.100) a v prohlížeči se připoj na 192.168.100.252
objeví se konfigurační stránky (v angličtině), kde můžeš poměnit všechno možný, pro tebe bude asi nejdůležitější IP adresa (nastav do rozsahu 192.168.0.x, kvůli sdílení netu), mód Ovislinku (nastav AP) a kanál na kterém to vysílá (1 až 11, nad bych nechodil, některý notebooky nezvládají evropský kanály). V každým případě bych si sehnal někoho v okolí, kdo se tímhle zabývá.

Jak už psal mia, je třeba to zkonfigurovat přes webové rozhraní. Ostatně v krabici máš i český návod jak to udělat.

P.S.:

1) doporučil bych ti nastavit alespoň WPA-PSK šifrování a zároveň zvolit dostatečně silné heslo (tj. alespoň 10-12 znaků, které obsahují písmena (velká i malá), číslice a znaky typu "%^*)$#:"

2) nejsem si jistý, zda opravdu chceš nechávat svůj PC neustále zapnutý? Uvědomuješ si, že jen za rok roku "propálíš" tolik elektřiny, že tě vyjde levněji zakoupit malý "krabičkový" router (jen si musíš najít takový, který uí routovat přes wifi jako WAN rozhraní)?