Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2K MONITOR

Prosím Vás,
idem si kupovať nový PC aj s monitorom 2K - 2560x1440. Rozhodujem sa medzi 3 PC zostavami, každá má i7 6700 (3.4x4), 16 GB ddr4, líšia sa iba v grafických kartách. Aká je ideálna na 2K monitor, aby mi išli hry na ultra, aby sa zachoval zároveň FPS 55-60.

nVidia GeForce GTX 970 4GB DDR5
nVidia GeForce GTX 960 2GB DDR5
nVidia GeForce GTX 1060 3GB DDR5

Ďakujem.

To jsou vsechno fullHD grafiky, takze ani jedna.

Navic 2K je i 1920x1080. Lepsi je pouzivat primo rozliseni, teda 2560x1440.

Potrebujes minimalne GTX 1060 6GB, ale bylo by mnohem lepsi, kdybys poridil GTX 1070.

Ďakujem za odpovede, už iba posledná otázka, čo sa týka programov od adobe ako photoshop, lightroom, indesign, illustratot a pod. Tam by nebol problém? A hry by som v tom prípade nehral na ULTRA, ale napríklad na medium Q.

Tak jestli v tech programech nepouzivas CUDA, tak je ti v podstate jedno jakou mas grafiku.

Na ty hry bych ti silne doporucoval aspon tu GTX 1060 6GB i presto, ze uz ti nevadi snizovat detaily, ty grafiky co tam mas uz budou pro nove hry dost slabe.

Windows se da koupit i do sestavovaneho pocitace.

Problem je v tom, ze na jednu stranu chces vykonne PC a na druhou stranu jsi omezen penezi tak, ze z toho vykonne PC nebude a za nejakou dobu tu prijdes brecet, ze treba ti odesel zdroj, coz je casta slabina uz predpripravenych pocitacu. Nejsi prvni a ani posledni, kdo koupil hotovku a casem poznal, ze prohloupil.