Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BD přehrávač špatně přenáší signál přes HDMI do TV

Dobrý den.

Mám problém s propojením BD přehrávače a TV. Není to úplně IT problém, ale třeba bude někdo vědět.

Připojil jsem přehrávač Onkyo BD-SP353 k televizi LG 42LC55-ZA pomocí HDMI kabelu. Skoro pokaždé, když přehrávač zapnu, tak se na TV buď nic nezobrazí, je úplně černá, nebo se obraz ukáže, ale skáče. Jakmile přehrávač odpojím, skákat přestane. Zkoušel jsem dva HDMI vstupy a u obou mám stejný problém. Jindy se stane, když obraz naběhne v pořádku, že během přehrávání (z flash disku nebo z DVD) se obraz rozzrní a už ani TV nejde vypnout, musím ji odpojit od elektrické sítě. S jinými zařízeními, stejně připojenými, takový problém nemám.

V čem by mohl být problém a jak ho odstranit?

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem,

Jiří Kurt Strohschneider

Neměl jsem na mysli zemní smyčku jako takovou, ale kapacitní svod. Zvláště jestli oba přístroje mají dvouvidlici a TVP odfláknutou ochranu na signálních vstupech. Je tu ovšem možnost, že ten přehrávač má vadný zdroj, ale tohle by změřil revizák, nebo servis.

Dělá to i při úplně odpojeném set-top-boxu od TV. Teď se mi to stalo znovu. Vypnul jsem TV a přehrávač, po půl hodině opět zapnul a problém je zpět - chvíli to skáče, chvíli není nic vidět. Odpojil jsem set-top-box, beze změny. Zkusil jsem vyměnit HDMI kabel, taky to skákalo. Po chvíli se to ustálilo. Přehodil jsem kabel zpátky na původní a hraje to dál. Takže kabelem to zjevně taky nebude.

jsem z toho brtník.

Zkusil jsem vyměnit HDMI kabel, taky to skákalo. Po chvíli se to ustálilo.

kupuju výhradně kabely hdmi 1.4, slovně "High Speed HDMI Cable with Ethernet", s nimi nebývá potíž.
nevím, jestli je přehrávač vybíravý na připojení.
klasické potíže s anténou jsi odpojením vyloučil, na víc nemám fantazii.

niektoré bd prehrávače vyžadujú aby všetky zapojené súčasti,t.j.maj monitor/televízor mali implementovanú hdcp ochranu,pokial ju starší televízor nemá,nemusí s ním bd prehrávač korektne spolupracovať....za normálnych okolností by mal bd prehrávač obmedziť obraz na full PAL a audio na stereo pokial televízor nedisponuje hdcp ochranou,ale vyskytujú sa aj výnimky,ktoré ignorujú pripojené zobrazovacie zariadenie,pokial v ňom hdcp chýba....

Tak tak, jen dvojlinku. Přehrávač i TV jsou zapojeny v jednom prodlužováku. Zkusil jsem teď zástrčku otočit a obraz naskočil. Otočil jsem ji zase zpátky a taky hraje. Zkusím ji tedy otočenou a uvidím. Díky za radu.