Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s převzetím vlasnictví souboru (oprávnění)

Pánové mám malý problém. Po demontáži notasu, jsem ho na dva dny nepoužíval. Po napojení disku D/E jsem zjistil, že nemám přístup k konkrétní složce na disku D (Jen jedna, zbytek přitom v pohodě). To se podařilo opravit nástrojem na hdd (kontrola a oprava chyb).

A ted ten problém. Ten debilní Win (Win 8) mě nechce pustit do oné složky klasická hláška Nemáte oprávnění.
Jde o to, že mám např 2000 fotek, na které musím kliknout a změnit oprávnění. Jenže na každou zvlášt!!
Kurva Win!!! Nejde to nějak hromadně změnit??
Bavím se o změně v registrech nebo tak něco??

Promin, ale ty návody jsou nanic, protože když jsem to dělal: přesně podle návodu, tak akorát prd.
Bavím se o složce s cca 150 fotkama. Jedině solo každá fotka, jinak mě to odmítlo, že není možné najít vlastníka. A to extra na každou fotku. Prostě nastavit vlasníka (mě) na celou složku nemožné.

No už je to jedno, stručně není to žádná sranda, nebo Win 8 to má jinak...nevím.

Durazně doporučuji nevrtat se v téhle krávovině (vlastnictví a spol)

toto se normálně stane a nemusíš se v ničem vrtat.
ve staré instalaci byl uživatetel ježura, windows ho ve skutečnosti znají pod řetězcem: S-1-5-21-796845957-2025429265-839522115-1004 (viz ProfileList).
v nové instalaci si můžeš znovu založit ježuru, ale nová win vygenerují jiný řetězec a práva nesouhlasí.

proto se ntfs práva na externích discích běžně nastavují pro uživatele everyone.
proto jde nastavit přístup k souborům univerzálně pro celé skupiny uživatelů: users, administrators.

články od j.f. nebo mzobec ukazují, jak ty práva změnit. nemění to na 150 souborech, ale na nadřízeném adresáři (proto jsem psal "číst") -> použijí dědičnost "Nahradit vlastníka v podřízených objektech"

postup samozřejmě funguje, používá se běžně po čištění neuklizených dočasných adresářů po windows aktualizacích = 30-písmenný náhodný řetězec s oprávněním jen system / trusted installer a tebe to ke smazání obsahu nepustí. nebo po adresářích, které si založil nějaký vir. nebo přenesený externí disk s cizími právy - nikdo kvůli tomu neshání originální soubory.

neuč mě znát windows.