Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook s uhlopříčkou do 14"

Čau,
sháním nějaký menší notebook na nic náročného - internet, skype a filmy(spíš nějaké videa na youtube apod.).
Díval jsem se na nabídky a moc si nejsem jistý, co je dobrá investice a co ne. Určitě hledám něco levnějšího, ale za 5 tisíc jsem našel snad vše s RAMkou 2GB a diskem tak 50GB, což mi přijde celkem málo. Jen w10 sežerou 1GB RAM, zaplý skype a youtube podle mě už moc hezky šlapat nebude, ne? A 50GB... žádné velké objemy dat se tam nebudou objevovat, ale nepřijde mi to jako zázrak, když 20GB sežere jen OS.

Nějaké tipy? Výkonově člověk asi nemůžu čekat žádné zázraky, ale aby výše uvedené věci rozumně spolu fungovaly, což snad těch 1,5GHz+- by mohlo utáhnout, ne?

Ne, tohle bylo "z plezíru" :-p. Já mám "servisní" dvanáctku s dvoujádrovým Turionem a zvládá i HD video. Na to, že se jedná o pět let old staříčka, celkem slušný výkon. To Pentium je o chlup výkonnější, tedy předpokládám, že by tazatelovy snahy stíhat mohlo. Za ty prachy IMHO slušné.

Turion neznam, mozna je stejne vykonny jen tabulkove, tyhle smejdy (Intel Celeron N3060) jsou vykonem nekde na urovni Pentii III a to je na dnesni dobu malo.

Za me at radeji zkusi nejaky repas s Core2Duo, bude to mit vyssi vykon a mozna se dostane i do pozadovane ceny.

menší notebook na nic náročného - internet, skype a filmy, spíš nějaké videa na youtube

Tak urcite jsi pobavil, nic ve zlem, ale ani jedno z toho neni nic nenarocneho. Jiste u Skype je to u zpusobu pouziti a to same se da rict i o internetu. U filmu a youtube je to zase o zdroji toho videa, MPEG2 format prehraje vsechno, HEVC potrebuje vykonny procesor. Na youtube, pokud tam budes mit video v HD rozliseni a vyssim take potrebujes procesorovy vykon.

V podstate tak uplnym minimem pro tve pouziti je neco na bazi procesoru i3-xxxxU, coz mas ale urcite pres 10.000Kc, cokoli levnejsiho nebude ty narocnejsi veci, ktere jsem ti popsal zvladat a nebudes s takovym notebookem spokojen.

Jedinne reseni pro tebe se podivat po nejakem starsim vykonnem notebooku v repasu, nejsem si jist zda neco poridis do 5.000Kc, ale urcite to bude levnejsi a mohlo by to byt pro tve ucely pouzitelne.

Můžeš mi říct, co je tedy považované za nenáročnou činnost? Ok, HD videa na youtube jsou asi náročné, ale internet (čtení si zpráv a email) a skype jsou náročné věci? Sem myslel, že když chci dělat na pc něco náročného, tak tím myslím hry/grafika/frčet ve virtualizace apod., né skype.

ale internet (čtení si zpráv a email) a skype jsou náročné věci?

Ano, jaksi dnes web není jen statický text, ale třeba skripty, atd. Webový prohlížeč patří k náročným aplikacím na paměť i výpočetní výkon.
Jak bylo psáno, v té ceně repase firemní řady notebooků.

Youtube sis odpovedel, internet taky, cteni zprav a email je OK, ale beda, aby na strance vyskocil flash apod., jednoduse multimedialni obsah je narocny, staci nejaka posrana reklama a na nejakem slabem procaku koncis. Skype, pokud se nejedna o psani textovych zprav, taky neni nejak nenarocnej.

Nejde tady o to, ze bys mel poridit highend procesor, ale kdyz se podivas na dnesni nabidku notasu treba na Intel, tak mas:

levny ATOM v notasech oznacovany jako Celeron nebo Pentium N, coz je naprosta tragedie, ktera vraci vykon pocitace nekde o 10-15 let zpatky

core i3-xxxxU je levny a usporny lowend a pro zamyslene ucely uz v pohode dostacujici

corei5-xxxxU a core i7-xxxxU jsou stale usporne vykonove lowendove procesory, ale uz jsou drazsi a prinasi oproti i3-xxxxU jen male navyseni vykonu

core i5-xxxxHQ a core i7-xxxxHQ je opravdovy notebookovy highend s vysokym vykonem, ale take vetsi spotrebou a samozrejme vysokou cenou.