Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oslabený výkon notebooku

Notebook mám už od júna je to asus x555lf. Viem nieje to práve na hry ale v tom čase všetky hry bežali bez sekania. Teraz začali pri veľa hrách padať len tak fpská napríklad že som v nejakej lokáci mám 50fps a zrazu drop na 30 to je už celkom čudné. Dnes som zapol assassin creed revelations ktorý predtým išiel ako po másle a chvíľu sa zdalo že tak pôjde znova ale zapnem to a prvá vec obraz začal trhať rozmazávať sa a mohol som sa hýbať iba do jednej strany. Tak si hovorím že to reštartujem a bude to v pohode čo aj bolo ale dá vec s tým dropovaním fps neprestala z 50 na 30 a to už si asi viete predstaviť ako to mmusí vyzerať. Ak viete čím to môže byť napíšte dík.

Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Mému kamáradovi se stalo nedávno něco podobného. Úplně se mu zpomalil počítač až téměř na bod mrazu. Pak se ale zjistilo, že mu na pozadí běží zbytečně nějaký proces, který min. z 50% zatěžoval procesor. Stačilo ho ukončit a bylo vše vyřešené.

Je docela možné, že máš stejný problém.

když ten krám kdysi výkonově s bídou stačil a dnes už ne, musíš ho udržovat v tom "kdysi" stavu: nic nového do něj neinstalovat.
čili po startu ať se nic nového nespouští a nepřidává vytížení cpu/ram/disku/síťovce -> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

ale šak to bez nejakých programov nejde

měl sis koupit notebuk nebo raději stolní pc, který je utáhne.

stý první tazatel: koupil sis designový kancelářský krám s ulv procesorem a slabou grafikou.
který trotl ti řekl, že to je vhodné na dětinské hraní her?

takže tuto asi problém nebude

tady je zásadní problém. hw toho krámu nestojí za moc a je nutné snížit ztráty výkonu.

ještě jednou a pomalu: cos udělal, abys automaticky spouštěným hnojem nezvyšoval nároky na vytížení cpu/ram/disku/síťovky?
když jsi dostal odkaz, co jsi zkontroloval?
nebo jak aspoň vypadá vytížení ve správci úloh, který máš před sebou?

a jako bonus: je ten krám aspoň bez spyware?