Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OBS ztracení snímky na Twitchi

Dobrý den.

Už nějakou dobu streamuji na Twitchi přez program OBS, dřív sem měl sestavu A8 6500, r7 240 2gb a 8 GB RAM, upgradoval sem na FX 8300, RX 480 8 GB, 16 GB DDR3 Ram, ale to už je déle. Nicméně už mě dlouho trápilo to že moje TP-link anténka se prostě asi přehřívala a tak opustila naši wifinu a musel sem jí odpojit a zapojit znovu. Teď mám v PC wifi přijímač od ASUS přimo do PCI (ASUS PCE-AC56) a internet jede krásně a lagy mám uplně minimálně. Zapnu OBS spustim stream a hned mi to vyskoči že sem ztratil 70% snímků a pomalu se to snižuje na cca 25-50 % snímků a v záznamu je vidět, že hra jede plynule a tak každej 10 sekund se to na dvě vteřiny kousne třeba. Zkusil sem snad všechno co sem našel na internetu, všechny nastavení OBS, v noci sem uplně přeinstaloval počítač, nainstaloval sem všechny ovladače od základná desky, grafiky, apodobně, všechno ze stránek výrobců a nic to nevyřešilo. Wifinou to bejt nemůže, mám tu ještě notebook MSI GP 72 6QF leopard pro a na něm se stejnym nastavením jede všechno vpořádku.Ať snížim bitrate jakkoliv tak to nepomůže, opravdu sem zkoušel všechno možný co sem našel na internetu a už se stim peru teď dva dny. Mám pocit že něco musí bejt špatně v počítači.

Pokud by někdo věděl co s tím, tak budu opravdu vděčný.

Děkuji.

Zakoupil sem kabel a po testu na PC ztrácim snímky na stoláku furt cca 15-50 % snímků, jak kdy, problém furt stejný, takže nestabilitiou wifi signálu to nebylo, kabel na laptopu ztrácí cca 0,5-1% snímků, napprosto vpohodě. Co mi to může v PC takhle rušit?

Jakou verzi OBS používáš? Tu vanilkovou, nebo tu s podporou AMD VCE (edit: zde)? Předpokládám, že to mastíš přes CPU encoder.

edit: jak rychlý máš uplink od ISP? Jaký bitrate máš nastaven?

Ahoj. Díky za odpověď, nevim jakou mám verzi, ale nemám tam ten CPU encvoder ale něco přez AMD, Nvidia má ten NVNEC a AMD tam má něco svýho teď nevim co přesně. Upload mám 15 Mbps a Download 17, měřeno na kabelu. Bitrate sem měl na 2500, můžu snižovat na 1900 a nic se nemění. Na notebooku mi 2500 jede bez problému.(doufám)

AMD tam má něco svýho teď nevim co přesně.

takže máš nastavený x264,... nastav to na VCE encoder

Ale to máš Output, nikoli Stream. To jsou dvě rozdílná nastavení. Output je pro lokální záznam, Stream je pro uložení na streamovací servery.

Navíc já tam mám jiné volby, určitě to není "AMD", ale AMD VCE (udělám ti screenshot - ale až večer)

Já jsem teda klikal klasicky na download na hlavní stránce, mám verzi 0.16.2 staženou dne 31.10.2016

Tak jo pánové, už sem to našel pár minut před tim na nějakym foru od AMD s tim encoderem, kde byl odkaz na OBS s tim encoderem už, tak sem to stáhl a při 2500 bitrate, 720p 60 fps ztrácim niní pouze max 1 % snímlů a ani to ne :))))) Tak vám velice děkuji, moc ste mi pomohli :) Už sem se bál že je třeba něco na základní desce špatně nebo tak. Tak ještě jednou děkuji, konečně budu moc z vesela streamovat :) přeji pěkný den.