Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alienware m17x r3 - Poškozená základní deska nebo grafika

Zdravím, tak jsem si nedávno koupil AW m17x r3, ale teď s ním mám celkem problém.
Nejdřív neviděl integrovanou grafiku a neustále padaly ovladače.
Nakonec odešel procesor (nejspíš), tak jsem ho vyměnil. Integrovanou grafiku stále nevidí, ale fungoval.
Po pár měsících padání ovladačů už nešel vůbec zapnout normálně, jen do safe modu, asi 3 dny, poté vždy po Windows logu jen černá obrazovka s podsvícením.
Tak jsem se rozhodl že nemám co ztratit a upekl jsem grafiku.
2x nabootoval do divné zelené obrazovky, potřetí už sem se dostal na plochu, kde resetoval ovladače, ihned se obraz na asi půl minuty změnil na "zrnění" jak stará televize, opět se resetovali ovladače a pak již fungoval týden bez restartování ovladačů. (Byl používán vždy jen pár minut- 2h denně). Až dnes při 5 hodinovém spuštění najednou změnil obrazovku na růžovou a ve sluchátkách se ozval chrčiví zvuk.
Ještě párkrát jsem ho zkusil zapnout, s tím že semtam obrazovka náhodné barvy, semtam černá obrazovka s podsvícením.
K přihlášení uživatele jsem se nedostal.
Potřeboval bych vědět jestli je to vadná z. deska a jestli by nemohla poškodit Cpu/ram/gpu, v tom případě bych notebook vyhodil.
Nebo vadná Gpu, v tom případě bych koupil novou, vzhledem k tomu že jsem ji chtěl stejně uprgradovat.

Specifikace:
Intel I7 2630qm

8gb Ram

Nvidia GTX 560m

Děkuji předem.

Netuším proč bych to dělal dokud si nejsem jistý.
S ohledem na původní cenu, cenu za kterou jsem ho koupil a jeho możnosti upgradu.
Nehledě na to že ještě kromě R4 je to poslední revize se skvělým designem, než AW přešel na ty trapné svítící trojúhelníky.

prodávající věděl, že to je krám, který sám upekl přehřátím, proto to prodal na nějakém šmejdbazaru - patrně aukro.
s rizikem pověsti aukra a vadných krámů, které tam děti prodávají, jsi ho vědomně koupil.
celou dobu píšeš o jakýchsi barevných dojmech, ani jednou že bys změřil teploty.

teď od toho čekáš co?
takže smetiště.

těm přijatelným teplotám neodpovídá ani původní nejspíš upečený cpu, ani současné zfetované artefakty.

s vědomím že nejede integrovaná Gpu za 11 000.
..jsem ho vyměnil. Integrovanou grafiku stále nevidí, ale fungoval.

ve starých chipsetech byla grafika v northbridge chipsetu, tyto cpu ji už mají v sobě. ale kvůli trvající nefunkčnosti to vypadá na větší poškození chipsetu na základní desce.

podle mě je to na vyhození, na opravu je škoda peněz.