Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepší pc na střih videa do 30.000,-

Dobrý den, chtěl bych si pořídit pc výhradně na střih videa ( nikoliv na hraní her ). Potřeboval bych poradil s volbou jednotlivých komponent. Už jsem psal na czc, kde mi navrhli tuto sestavu :
https://www.czc.cz/133909,204469,204093,188510,200 204,74749,189284,100118,197359,202627/kody
Rád bych se tedy zeptal, zda je to v pořádku, či mám nějaké díly nahradit.
Děkuji za vaši pomoc.
Pepek ostružina
Upravena velikost písmen. (karel)

Na rýchlo som to "skukol", nemal som chuť podrobne študovať všetky komponenty, ale vyzerajú byť ok, až... až na grafickú kartu...
Prečo gr.kartu určenú na hranie?

Ja keby som chcel výlučne strihať videa na PC, tak v prvom rade, by som vedel aký strihový program budem používať, aké hw nároky ten program má, a až
následne by som vyberal komponenty do zostavy. Väčšinou sa na strih videa používajú profi gr.karty, ktoré sú omnoho drahšie ako tie, na ktorých sa deti hrajú... ;-)