Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém so zapnutím počítača

Dobrý večer,

Na tieto problémy som narazil viackrát, no u každého to bolo veľmi špecifické.

Je dôležité poznamenať, že ide o starý počítač. (10 rokov.)

Prejdem k podstate.

Po zapnutí počítača sa roztočia len ventilátory na zdroji a chladiči CPU. HDD sa nenačíta a matičná nepípa - nehlási žiadne problémy.

Cez víkend som odmontoval všetky komponenty a skriňu umyl. (Odmontovaval som to so šrubovákom, ktorý má magnetickú špičku - môže to mať nejaký vplyv?) Po nasadení som naniesol na chladič teplovodivú pastu, a všetko pripevnil ako bolo.

Prv som ponechal CPU, chladič, RAM a zdroj pripojený na matičnú. Žiadna zmena. Vybral som najskôr 1 RAM, zapol a opäť nič. Vymenil som, opäť. Vytiahol som obe a matičná nepípala.

Od posledného zapnutia sa počítač zapne len na chvíľu, potom sa vypne.

Počítač je napájaný na 400W zdrojom.

Chcem sa opýtať, či je chyba v matičnej doske, prípadne HDD alebo inde.

Dakujem za prípadné, spoločne, vyriešenie.

DaveB

Magneticky srubovak nema ziaden vplyv.
Najprv skusis na stole len zdroj a zakl.dosku+CPU+chladic, a uistis sa ze je pripojene aj dodatocne napajanie do dosky. Nic viac v tej doske nemaj. Zapnes srubovakom spojenim PWRbutton pinov. Ked nejde tak clear CMOS, ked nejde ani potom tak skusit iny zdroj a ked nejde tak inu dosku.
Pripadne je dobre aj skusit jeden RAM modul do roznych slotov a ked nic tak inu do roznych slotov clear CMOS zakazdym. Pripadne funkciu pozerat aj pripojenim USB klavesnice a kukanim na NumLock LED ci reaguje na klavesu - ak ano tak PC v tom momente spravne funguje.
Ked na tom stole mas len dosku CPU a zdroj, tak moze byt vadne len jedno z tych troch, a nemoze to byt ani vadny HDD ani skrina ani susedov pes.