Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studiový Mikrofon

Dobrý den, možná už ode mně někdy zaznělo o mikrofonu, ale to byl jen "levný" kup. Dneska bych od vás chtěl slyšet jaký bych si měl vybrat studiový mikrofon cena/výkon. Cenu bych asi viděl do 1500,- Kč. Sice jsem už koukal ale jednu věc jsem nepochopil. Jaký je rozdíl mezi normálním mikrofonem a kondenzátorovým mikrofonem ?

loading...

Už jsem to házel nedávno, ale tak hodím to sem i Tobě ((:

Co se mikrofonu týče, mohu doporučit (vlastní zkušenost) Samson Meteor Mic, je levný, kvalitní a přenosný. K tomu je ale třeba zakoupit software na redukci šumu, který vychází na pár dolarů (odkaz je na stránkách výrobce).

Test kvality je třeba zde watch

Sluší se možná upozornit na takovou malou blbůstku, kterou osobně ignoruji, viz v rámečku na obrázku NR3IP5A.jpg :D :D Takže bych ho asi nezkoušel olizovat, jíst, či dokonce používat jako sexuální pomůcku.

Dneska bych od vás chtěl slyšet jaký bych si měl vybrat studiový mikrofon cena/výkon. Cenu bych asi viděl do 1500,- Kč. Sice jsem už koukal ale jednu věc jsem nepochopil. Jaký je rozdíl mezi normálním mikrofonem a kondenzátorovým mikrofonem ?

Kdyby jenom nepochopil! Kondenzátorový mikrofon i jeho obvyklá elektretová odvozenina jsou normální mikrofony.
Ze studie předchozího mikrofonového vlákna i ze zdrojových vláken jsem došel k názoru, že studiový mikrofon vlastně ani nepotřebujete.