Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba o pomoc se sestavením PC

Dobrý den, potřeboval bych poradit se sestavením nové PC. Podobný dotaz jsem psal před půl rokem, ale čekalo se ještě na nové karty a pak jsem koupi nějak odložil. Dnes mě však vystrašila hláška že mám nějaký problém s diskem a tak znovu přemýšlím nad koupí nového PC.

1. Co potřebuji: Chci PC na hraní her tak aby vydržel dejme tomu 4 roky(pokud to lze :D ). Je mi samozřejmě jasné, že do budoucna bych nehrál hry na Ultra rozlišení a nastavení.Co se týče CASE, tak bych měl požadavky aby tam hlavně dobře fungovalo chlazení, takže aby se tam třeba vešel ještě nějaký větrák navíc, nebo aby v budoucna šla třeba přidat ještě jedna graf karta, paměti atd. Momentálně mám CASE taky celkem velký, takže velikost není problém. Jen snad aby nebyl nějaký úplně hnusný a měl nějaká USB vepředu. Disk normální+SSD. Jinak do PC nemám žádné komponenty vše potřebuji nově.

2. Finanční limit: mělo by to být do 40 000 Kč, pokud by to vyšlo méně budu samozřejmě rád.

3. Operační systém: Windows 10 asi předpkládám (jestli je teda vlatsně 10, používám stále 7 :D )

4. Monitor: Monitor hodlám zatím používat můj starší. Bohužel k němu nemohu najít papíry abych přesně napsal jaký je, ale rozlišení plochy a u her je 1920x1080, frekvence 60 Hz. Do budoucna mám v plánu si také kupovat nový až tento aktuální doslouží, ale jsem spokojen s rozlišením 1920x1080 a ani nepotřebuji už větší monitor nebo mít 2 vedle sebe.

5. Sestavení PC: Jediné co jsem kdy sestavoval nebo s pc dělal, tak byla výměna zdroje. Raději si chci PC nechat sestavit(zdarma) a otestovat u CZC, takže i tam bych asi chtěl poprosit o výběr komponent.

Ještě bych se chtěl zeptat jak je to se zvukovou a síťovou kartou, ty už jsou na desce integrované? nebo se musí kupovat také? Co paměti, myslíte že stačí 8 GB, protože mi bylo rečeno, že víc je vlastně plýtvání penězi pokud nepotebuji pc na nic jiného krmě hraní. A vždy můžu v budoucnu paměti doplnit.
Změna předmětu, původně: Prosba o pomoc se sestavením PCrosba o pomoc se sestavením PC (JaFi)

Já upgradoval PC v létě. Pořídil jsem:

Case Corsair 300R Carbide Series černá
MB ASUS Z170 PRO GAMING
CPU Intel Core i5-6600K
RAM Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666 (mimochodem, teď jsou dražší o 53%!)
Chladič Noctua NH-U12S
SSD Samsung 850 EVO 500GB
HDD WD Red 2 TB
Zdroj Seasonic M12II-620 Evo
doplnil jsem větrákem Noctua NF-P14s redux-1200 PWM (po nastavení Q-Fan v Biosu a regulaci otáček jsou i původní co jsou v case téměř neslyšitelné).
Zatím nemám novou grafickou kartu (používám starou GTX 560), ale asi bych šel do MSI GTX 1070 GAMING X 8G.

Pokud nejsi nějaký audiofil, tak integrovaná zvukovka v pohodě stačí.

Děkuji za návrh, pokud by to bylo moožné prosil bych ještě uživatele Redmarx o sestavu. Četl jsem pár jeho návrhů na sestavy a vypadá, že tomu fakt rozumí a má se sestavováním hodně zkušeností.

Jinak co jsem se koukal na Case tak se mi líbí celkem tento produkt

Děkuji, to vypadá dobře, uvidím zda se k tomu vyjádří lidé jak píšeš. Akorát ten Case mi zepředu přijde takovej holej ten Zalman by tam nešel?

CHtěl bych se ještě zeptat na monitor. Stejně jako PC je už asi 6 let starý a pokud by celková cena za sestavu byla nižší než jsem plánoval, možná bych šel i do nového monitoru. Stačí rozlišení 1920x1080, nevím kolik to je palců :) Hodně teď hraji Overwatch a viděl jsem nějaké názory že u stříleček je monitor taky hodně důležitý, tuším něco s frekencí se tam psalo. Můžete mi prosím ještě doporučit nějaký dobrý monitor? Cena by neměla přesáhnout určitě 7000, ale pokud to bude třeba o 2 tisíce méně vůbec to vadit nebude.Moc nevím jak se ty ceny vs kvalita pohybují.

Ohledne monitoru se tu vyskytuji rady na 144Hz, ale je to pomerne podruzna zalezitost.

Naopak pro hrace narocnych her s dobrou grafickou kartou je pomerne dobre dnes uz kupovat monitory s Free-Sync nebo G-Sync technologii, to opravdu pomuze.

Problem je v tom, ze AMD Radeon = FreeSync a NVidia GeForce = G-Sync.

Slusny G-Sync monitor pro GTX1070 si priprav 15.000Kc

Naopak pokud zakoupis Radeon RX480, tak muzes mit perfektni FreeSync monitor klidne i do tech 7.000Kc. Problem je, ze vykon RX480 neni uplne ohromujici a je hodne pod GTX1070.

V podstate momentalni situace je ta, ze pro NVidie jsou monitory drahe a pro AMD levne, ale nejsou k dispozici vykonne graficke karty. Takze je otazka, zda nezustat u obycejneho 60Hz monitoru 1920x1080, ktery asi i mas ted nebo pripadne proste obmenit za v podstate to same.

Ono se toho z doby pred pul rokem moc nezmenilo, takze tazatel se muze inspirovat v puvodnim dotazu, na ktery tu ms dal odkaz.

Snad teda zkritizuji jen tvou radu i pro tebe, treba z tebe bude dalsi sestavovac. Diky ze me doporucujes. :-)

pameti - OK, beru obvykle s pasivem (chladicem), ani ne kvuli chlazeni, ale kvuli manipulaci, nicmene nemam vyhrad ani takto.

skrin - nebral bych, je hrozne prasna a bude to tim padem i vic hlucnejsi, v omezenem rozpoctu je podle me nejlepsi skrin

https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m20-cerna/1 74046/produkt

nevyhodou je jen jednou USB3 zepredu.

zdroj - OK, levnejsi alternativa EVGA SuperNova G2 550W

chladic - OK

mechanika - OK

deska - OK ale ke Kaby Lake bych vzal urcite B250 nebo H270

ssd - OK, ale pozor jen 250GB = system + 2 hry

procesor - OK

system - OK

grafika - OK

disk - NEBRAT, tazatel ma dve moznosti, hry na SSD a potom potrebuje bud aspon 250 + 500GB, takze dvakrat SSD nebo jedno SSD aspon 500GB, ale stejne bych k nemu vzal disk 7200ot. a to same plati v pripade, ze by se rozhodl pro variantu 250GB SSD na system a zase potrebuje 7200ot. disk.
Naopak ten disk WD Blue 5400ot. bych nebral vubec, radeji WD Red 5400ot. a to jen v pripade, ze se system i hry vejdou na SSD, to jest ten pripad kdy bude mit SSD dve (250+500) nebo jedno aspon 750GB a ten 5400ot. disk bude opravdu jen na uzivatelska data.

Omlouvám se že reaguji až teď ale dřív jsem se k tomu bohužel nedostal.

Deska: mohu poprosit o výběr té desky, upřímně vůbec nevím jakou vybrat protože těch B250 a H270 tam mají víc typů.

Disk: Nejsem si úplně jist zda jsem to pochopil, já nidky SSD disk nepoužíval. Hry hraju a mám jich celkem dost, stejně tak hodně filmy a seriály. Momentálně mám 1T HDD a skoro zbývá jen 150G volného místa. Když vezmu HDD+SSD kde co mám mít? Systém a hry na SSD a třeba filmy a další data na HDD? Když bude systém na SSD musí být hry také na SSD nebo můžou být některé na HDD?

Pak mám ještě dotaz k tomu zdrohi, zda není moc slabý, aby to vše v pohodě utáhl.

Trošku jsem tu setavu poupravil. Můžete se na to prosím mrknout zda je to takto dobré? Kromě té desky, jestli můžete dát odkaz jakou přesně vybrat.

Paměti: https://www.czc.cz/crucial-16gb-2x8gb-ddr4-2133-du al-ranked/157876/produkt
Skříň: https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m20-cerna/1 74046/produkt
Zdroj: https://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/115467/ produkt
Chladič: https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224-v2/18 7659/produkt
Mechanika: https://www.czc.cz/asus-drw-24d5mt-cerna-bulk/1973 59/produkt
Deska: https://www.czc.cz/asus-b150m-pro-gaming-intel-b15 0/184216/produkt
HDD: https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1tb_2/200384/ produkt
SSD: https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo-250gb-basic /164760/produkt
Procesor: https://www.czc.cz/intel-core-i7-7700/204093/produ kt
System: https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home-cz-32 -bit-64-bit-usb-flash-drive/175654/produkt
Grafika: https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-armor-8g-o c-8gb-gddr5/192505/produkt

EDIT:Ale jak tak na to koukám tak jsem o něco překročil cenu přes kterou jsem se moc nechtěl dostat. A to jestě bude k tomu sestavení něco stát. Takže jsem v seznamu prohodil 500 GB SSD za 250 G SSD protože stojí o 2000m méně. Nebo je k tomu 1T HDD ten 250G SSD fakt málo?

Nová sestava rozhodně potřeba je. Před půl rokem byla trochu jiná situace. Nevím co se za půl roku změnilo v HW tak jsem to napsal takto. Právě jsem myslel že by to bylo matoucí kdybych to psal znovu do stejného příspěvku, protože dnes už jsou právě jiné komponenty(grafické karty, které předtím nebyly.