Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Silný PC nefunguje jak má. Děkuji všem za radu.

Dobrý den, mám problém s PC (komponenty popíši níže). Problém spočívá v celé funkčnosti sestavy, počítač jako takový funguje bezproblémově (zapnu hned, internet, programy, youtube, kancelářské práce bez problémů). Ale chtěl bych se věnovat streamu a hry kterým bych se věnoval - CS:GO a H1Z1 bohužel v obou hrách i bez streamu nedosahuji počtu FPS jako lidé se stejnými/podobnými/ba horšími sestavami. A se zaplým OBS (streamem) je pokles FPS také nadměrně velký. Například H1Z1 na 1600x900 vše na low dohlednost 500 - bez streamu okolo 50-100fps se streamem 50 fps s dropama i pod 30. (známý má se stejnou sestavou okolo 150fps se streamem). CS:GO bez streamu bez problému bezproblému oklo 250+ fps, ale se streamem okolo 120-150 s dropama i pod 100 (většina lidí může říct, že to stačí, ale nestačí pokud hrajete na normální úrovni a ne na Goldu) + mám 144hz monitor, kde je to hodně nepříjemné. Chtěl bych se zeptat kde by mohla být potencionální chyba ? Vyzkoušel jsem úplně vše, přeinstalování windows (několikrát), taktování, podtaktování, různé configy apod... teploty jsou také v pořádku nejdou nad 60.
Děkuji všem za jakýkoliv nápad

Intel Core i7 4790k @4.0
EVGA GeForce GTX 1060 SC 3GB GDDR5
MSI Z97S SLI Krait Edition
Kingston HyperX 8GB Blue
SSD - Kingston HyperX FURY 120GB
HDD - WD Blue EX 1TB
Corsair CX Builder Series 430W

Ram mám jednu 8GB takže je ve slotu sama a grafika je v prvním PCI od procesoru (v nejbližším k CPU). Například v HIZI když dáme naprosto stejně hru včetně nastavení v Nvidii tak má okolo 200fps bez streamu, samozřejmě sem tam drop. se streamem pak něco okolo 150FPS. Já mám s naprosto stejným nastavením hry Nvidie i OBS, tak bez streamu okolo těch 100 ve městě 50FPS (jestli teda víte co je HIZI :D). se streamem okolo těch 50 fps všude ve městě pak klidně i pod 30fps. (1600x900 hra na low dohlednost 500) obs potom - 1270x720 3000kbps very fast 48fps

Uz si nechal tie Win ukludnit? On tam bude Windowsupdate na pozadi 2dni vytazovat jedno jadro CPU, na to pozor. Po nainstalovani nejakeho KB (update updatera) to ide rychlo, potom nainstalit updaty a restart a znova update az kym to nic nenajde. A potom to este nechat polhodinu bezat nech sa to ukludni.

A skus hrat po restarte. nie po "vypnuti" ptz ak mas nastavene rychle spusteni, tak vypnutie je hibernacia, a to neni moc dobre ked potom prebudis z toho "vypnutia" tak moze byt HW v nahovno stave.
Overil by som si aj BIOS najprv defaults a potom by som sa popozeral vsade ci je tam vsetko ok napr. frekvencie apod.

Tak najprv si zozen nejaky normalny windows a ne zavireny jasne ze vir vytazuje pol grafiky. Preco nemas pristup k Win7 ?
Resp. alebo aspon skus vypnut sluzbu windowsupdate a skus pouzit akekolvek ciste original instalacne DVD a bez instalacneho kluca to je mozne pouzivat 30dni na test, normalne z original instalacky instalovat.

Jinak jeden kamarád má ještě sestavu - i5 4460 @3.2Ghz GTX 1060 6GB 8GBRAM(stejnou) MB má nějakou msi eco a v H1Z1 ve fullHD s dohledností 1 500 (což jsou vyšší detaily než mám já) se stejným nastavením OBS dosahuje na stejných místech například 90fps kde já mám okolo 50.

Ja neviem kde mas problem ale v prvom rade je nutne mat nejaky cisty original Win, on pouzil uplne presne to same stejne instalacne medium jak ty? Ono to neni jedno. Ale skusil by som RAM do dualchannelu u teba, to by mohlo mat vplyv mozno na to streamovanie, ale nikdy som to netestoval.

Hlavne by som skusl nejake ciste original Win. Staci sformatovat SSD, a staci nainstalit aj bez cisla na 30dni. A hru tiez nejaku legal, az tam spustis nejaky crack tak mas zavireny Win a potom sa nediv ze vir zere pol PC.

No,třeba tu svou větu - že to slouží pro systém nebo pár her. A to píše člověk,co si myslí,že rozumí IT. Na systémový disk se ukládá OS,jeho všechny složky a soubory,všechen instalovaný software a hry. A to jako u PC,které někdo nazve silný PC má zajistit 120GB disk,který notabene ani nemůžeš naplnit do 100% kapacity. :puff:

presne takto fungujem a mam 120GB SSD, a tiez nie lacny pc - xeon e3-1231v3, 16GB RAM, GF 1060 6GB...
stabilne volnych cca 50GB, ostatok OS, programy, atd. Dokumenty a velke hry (40-60GB) davam na klasicky HDD, na SSD len tie mensie (5-15GB). hry nutne nepotrebuju SSD ani v dnesnej dobe. Ze je loading o 10s dlhsi nikoho nezabije a nieje to podstatne.

Ale anó,mě jen zarazilo to slovo silný PC a má tam malý disk. Na dvě hry bych vůbec nekupoval výkonný PC.

ani do silneho PC nepotrebujes 1TB SSD, riesis totalnu kraviu. Nerob sa mudrym, ked logicky nerozmyslas.

Jak studuji, tak stále nechápu, jak SSD zvyšuje zázračně výpočetní výkon sestavy. Jediné je zrychlení nahrávání dat do RAM, to je vše. Znatelné je to najmě u starších notebookových HDD, u 3.5" HDD s 7 200 ot/min, ale ani u moderních nízkootáčkových HDD typu WD RED, Seagate NAS to už tak markantní není.