Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uvedenie autorských práv na blogu

Dobrý deň, mám otázku ohľadom tvorby internetovej stránky s obrázkamy. Plánujem si založiť blog z ktorého sa budú dať sťahovať obrázky (pozadia na pc) rôznych kategórií. Všetky obrázky budú bez loga a bez akýchkoľvek označení. Preto by som sa chcel spýtať či je nutné uviesť nejaký text typu "autorské práva" do zápätia alebo záhlavia stránky, že neporušujem autorské práva kedže všetky obrázky sú dostupné bezplatne k stiahnutiu na iných stránkach. Ak áno kde by som našiel takýto text alebo si ho musím napísať sám? Ak s týmto máte niekto skúsenosť prosím poradte ako by som mal postupovať. Ďakujem pekne

Znie to logicky, ale čo ak obrázky len preberám z vačších cudzojazyčných stránok ktoré sú zamerané na podobný obsah? Alebo na akej báze potom takéto stránky fungujú (myslím tým stránky ktoré ponúkajú pozadia na pc, a nie je ich málo), neverím že na každý obrázok si pýtajú alebo kupujú povolenie.

oni ty obrázky za nějakých podmínek získali, za ty úspěšnější určitě autorům platí. provoz jejich serveru a další náklady pak hradí z reklam.
na tom webu někde můžou mít popsané podmínky použití - že je to v cizím jazyce tě neomlouvá.
takže když jim ty wallpapery sebereš a lidi budou stahovat od tebe, okrádáš původní web o reklamní příjmy a navíc třeba porušuješ jejich exkluzívní práva.

snadné řešení: nabízej pouze svou tvorbu nebo svých známých, kteří dají svolení k uveřejnění u tebe.