Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM 8GB, windows najde 6Gb

Ahoj,.. mám ještě jeden problém v počítači mám RAM 8Gb 4x2gb) .. ale windows mě najde pouze 6Gb,zkoušel jsem jednu po druhé vytahovat sloty jdou všechny,deska podporuje 8gb,třeba záhada když jsem tam měl tři ramky ukazovalo to místo 6gb jen 5gb,při dvou ramkách 3gb,a při jedné místo 2gb tak jen 1gb,všechny ram jsou na chlub stejné tedy 4x2gb mám nainstalovaný od včera windows 7 pro.64bit a desku mám Gigabyte GA-EP35-DS4 - Intel P35 děkuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Gigabyte GA-EP35-DS4

ty paměti jsou adata, zeppelin nebo jiný podobný hnůj?
on už ten board není žádný výkvět. do něho 4x jakési tajné moduly - čekat funkčnost je dost odvážné.
cpu-z -> memory, spd.

když se tam tak různě prohazovaly ramky, pro jistotu bych ještě udělal cmos reset - jumperem na základní desce.

Skus clear cmos ale asi mas niektoru z tych ram vadnu a BIOS pri POST teste to obmedzi a zapamata si to, preto ten clear CMOS.
Alebo druha moznost je ze to nepodporuje tak velke pamatove chipy ak su moduly len jednostranne alebo co a uplne to blbne. Su to obojstranne 16chipove moduly?