Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi Router

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem wifi routeru. Co byste mi mohli doporučit za router a proč. A jaký je rozdíl mezi klasickým a herním routerem.:-)

loading...

No mám prostě cca 4 roky starej router, a u poskytovatele internetu jsme zkoušeli zvyšovat tarify protože mám strašně nestabilní internet, online hry můžu hrát fakt třeba jen brzy ráno nebo naopak hodně pozdě v noci. Tak mě zajímá jestli je chyba v tom routeru že už je třeba starej a chtělo by to vyměnit za nový.

No mám modem na střeše do kterého jde připojení rychlost 100mb/s stabilně ukazoval mi to i na jeho počítači. Ale mám v pokoji router z kterého mi jde kabel do počítače ale to už ten signál je zas nestabilní, takže si myslím že nebude chyba na straně poskytovatele ale na mé.

Ten není nic moc, ale přes kabel by měl fungovat. Předpokládám, podle příspěvku výše, že jste zkusil připojit počítač přímo kabelem od poskytovatele. Což zkusit jiný zdroj k tomu routeru? Často "uhnívají" a jsou zdrojem výpadků a různých podivných chyb.

No mám modem na střeše do kterého jde připojení rychlost 100mb/s stabilně ukazoval mi to i na jeho počítači.

ano, provider mohl dát na sřechu klienta, který přenese 100mbit. (není to modem)
ale ta tvoje 10 let stará atrapa wr543 nemá průchodnost wan-lan ani 50mbit. a protože je pro géčkovou normu, přes wifi z toho dostaneš bez rušení překážkami, sousedy a bez zátěže dalšími uživateli max. 20mbit.
nech si to na zahradu nebo do garáže.
pro zaplacený tarif 100mbit si kup třeba taky starší, ale ucházející krám wr1043.