Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz instalací doplňků do Chromu

Ahoj, mám tu takový problém, jedná osoba, které už po několikáte opravuji notebook vždy vymyslí způsob, jak si zavirovat notebook. Už má na svém notebooku jen účet s omezenými právy, ESET antivirus a i přesto tato osoba přišla na další způsob, jak notebook zavirovat a to přes doplňky pro Chrome.

Dá se tomuto zabránit? Jde nějak zakázat instalace doplňků do Chromu?

Děkuji a přeji hezký den :)

ta osoba nemusela na nic přijít, prohlížeč ukládá nastavení (a spyware a adware) do jeho profilu, kam má každý uživatel vždy plná práva.
naopak je naivní domnívat se, že nějaký antivir s doplňky prohlížeče něco svede - vůbec ne. nerozumí jim a nevšímá si jich.

z hlediska náchylnosti k zamoření je chrome nejhorší prohlížeč, protože umožňuje skrývat doplňky a spyware toho léta využívá.
naneštěstěsí ho mají v oblibě právě tupé lamy, které ani nemají mentální schopnosti, aby si dávaly pozor.

od-spywarování/-adwarování přes adwcleaner.

prevence: nahradit normálním prohlížečem, v nejhorším tím výplodem od seznamu (to je založeno na chrome, se zakázanými doplňky).