Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompatibilita Ramiek

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je možné, že 4 Ramky my základová doska nepríjme, pričom všetky sloty fungujú a aj všetky 4 Ramky. 2Ramky mi idú v pohode bez problémov. Nerozumiem tomu, že prečo dve mi idú a 4 nie.
Základovú dosku mám ASROCK 990FX EXTREME6 a Ramky mám 4× KINGSTON HyperX Fury BLACK 8GB HX318C10FB/8. Písal som priamo na support Asrocku ale nedostal som žiadnu odpoveď.

Ďakujem za Vašu pomoc.

Zacneme BIOSem
1) V prvé rade, v BISU zadej 'Restore Default' /*Vychozi nastaveni.
2) Restartuj PC
3) Bez znovu do BIOS, kolik ti ted ukazuje RAM ?
* 2x RAM v DUAL chanel ti funguje ?, jestli ano, tak je mozné ze 4x ram ti nemuze vzit kvuly nestabilite, treba kvuli spatnému Timing..

Už se to tu řešilo, prostě u některých desek při obsazení všech slotů je potřeba zvednout napájecí napětí pro RAM, u některých nepomůže ani to. Zrovna ASROCK mívala dosti špatnou pověst (třeba už se polepšili, nevím, nikdy jsem tuhle značku neměl).

Jaky duvod napajet RAM vic jak1.5V? (ony nepotrebuji zmenou DIMMu menit V) DChanel nedala tam ram ale radic (controller), proto jsem mel zato, ze jde spise o V NBridge/Bus..
*Navic u nekterych modelu Asrock posunuti o 0.1V nejde!!, jdou jen pre-profiles, 1.5V, 1.75V etc..