Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzamčené FPS na notebooku

Dobrý den, nejsem si jistý kategorií, kdyžtak se omlouvám.

Dával jsem notebook do servisu s tím, že se přehřívá, ať mi tam dají teplovodivou novou pastu atd.

Notebook už mám zpátky, jenže nevím co mi tam udělali, ntb už se nepřehřívá ani nepadá, jenže jsou locknuté FPS, ve všech možných hrách je FPS 31, všude přesně 31.

Frekvence monitoru je 60Hz, takže by Vsync dělat asi neplechu neměl, stejně jsem zkoušel nastavení v Nvidia panelu "Vsync vynucení zapnuto" i "Vsync vynucení vypnuto".

Nijak se to neprojeví a stále je ve všech hrách 31 FPS.

Děkuji za jakoukoli radu.

Notebook MSI GT70
Windows 7 64 bit.

• To bude zrejme pochazet z nastaveni zobrazeni, dejme tomu :
Mas zobrazeni 1920x1080, nic zvlastniho, ale to rozliseni ma obnovovaci frekvenci, jestli mas rozliseni 1920X1080@30Hz =30x obnoveni obrazu/s, Ups, hry ti nepojedou u Sync na vic jak 30Framu/s, proto se radeji podivej a popripade nastav obnovovaci frekvenci na 60Hz, tudiz 1920x1080@60Hz.
*Mozna se mylim a muze to byt necim jinym, ale radeji bych to mrkl ;-)

TiP ~ Zapni si také (jen na hrani) napajeci profil na : VYKON

Pokud dám napájecí profil na výkon, tak mi to jede krásně (ukazuje to až 130 FPS). Jenže kde je problém? Úsporný režim jsem používal vždy. Vše jsem v nastavení schématu zapnul na maximální úsporu energie, a stejně to v režimu výkon jede na maximum. V schématu úsporný režim jsem zase vše nastavil na výkon, a stejně mi to jede na 31 FPS. Kde je teda zakopaný pes? :-)

Napajaci profil mas mat nastaveny na "vyvazeny". A mozes si aj skontrolovat v CPU-Z a GPU-Z jake su potom frekvencie pri zatazi CPU a GPU, pripadne si nastavit v rozsirenych nastaveniach profilu, alebo este aj energiu v nejakej utilite od vyrobcu notebooku, ak tam nejaka je.

Díky, tak jsem skončil na "vyváženo" a super, jen vážně nechápu kde je v úsporném režimu problém. V rozšížených nastavení profilu jsem stejně všechno nastavil stejně, jak je v úsporném režimu, tedy vše na minimum a na maximum baterry life, a vše jede jak na drátkách hry stále vykazují 130+ FPS.