Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instlace win na spanelsky pc

Chci instalovat Win XP Pro na spanelsky pc . koupeny ve spanelsku a s jejich jazykem ve win ....pokud by sel zmenit jen jazyk bylo by to ok ...ale z ceskym instalacnim cd XP Pro kdyz bootuju nappise i386 halaacpi dll se nepodarilo precist kod chyby je 7 ....a dal nejde pokracovat tak nevim co s tim,neni ten jazyk treba nutny zmenit i v biosu? dik

1. Ujisti se, že neistaluješ z tzv. OEM instalačního CD určeného jen pro určité značky počítačů (u nás typicky Autocont)
2. odpoj z toho počítače veškeré odpojitelné periferie
3. pokud ani to nepomůže a ten počítač je staršího data výroby, je možné, že mu už odchází mechanika a není schopen přečíst CD, obzvláště pokud používáš "záložní kopii instalačního média"
4. samozřejmě může být problém i v samotném počítači, který třeba nepodporuje ACPI (pak je třeba při startování mačkat F4 a vybrat volbu "standard PC" (ale toto IMHOj. nebude ten případ)