Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc se stavbou PC... cena cca -> 40 000-

Dobrý. Byl bych vděčný za kontrolu případně rady ohledně komponent mého návrhu sestavy, který jsem předběžně připravil. SSD mám z minulého PC. A co se týče periferie jaky monitor atd. mám také. Jde mi hlavně o tichý chod, ale aby bylo možno PC v budoucnu overclocknout. PC je určeno převážně na hraní a občasnou deitaci videa. Za všechny názory rady a kritiky budu vděčný. https://www.czc.cz/4tee9an508ibk9qspputv2qm2c/sezn am

Ber EVGA G3 je ještě efektivnější než už tak dokonalá G2

Klasika, naprosta novinka nikde nezrecenzovana, ale mistni vestec a nejvetsi znalec uplne vseho uz vi, ze je jeste efektivnejsi a jeste dokonalejsi.

Jako ano, G2 Super Flower Leadex Gold, G3 Super Flower Leadex II Gold, jiste je tam velka sance, ze to tak skutecne je, ale opravdu dokonale, jak ty hned vis, ze vyrobce nikde neudelal chybu a ze zdroj nezacne treba po roce odchazet.

jak ty hned vis, ze vyrobce nikde neudelal chybu a ze zdroj nezacne treba po roce odchazet.

Od toho je 10 let záruka ::)

Klasika, naprosta novinka nikde nezrecenzovana

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?p=1 34217
http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?p=1 32604
https://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/EV GA-SuperNOVA-550W-G3-Power-Supply-Review
http://www.guru3d.com/news-story/evga-supernova-g3 -power-supplies.html
(hádat se nebudu, nebudu zas krmit dalšího trolla)

Ano tva klasika na jonnyguru a uplne ti sami pomatenci jak ty. :-)

---

Este jednu vec,kterou jsem dopisoval do predchoziho prispevku, ale uz to neslo upravit:

Vlastne jsem chtel jeste zareagovat na minule zamknute vlakno, kde jsi mel nejake reci. Ano, mel jsi pravdu s G2, mel jsi pravdu s B150, narozdil od predchozich rad desek se ukazalo, ze desky s levnejsimi cipsety tentokrat nejsou nijak ochuzene a po case jsem je zacal take doporucovat. Mel jsi pravdu a ja ne, nemam problem to priznat. Ale tohle je uplne ten samy pripad, nemuzes vedet a hned veris, ze to bude OK, asi ano, ale pockej az jednou vyrobcum neco nevyjde a seknes se. Proste se nediv zkusenejsim radcum jako je treba M-Pol, ze jsou konzervativnejsi a hned neskacou po kazde novince, ktera muze a nemusi byt OK.

Ano tva klasika na jonnyguru a uplne ti sami pomatenci jak ty

Redmarx to snad nemyslíš vážně :-D

Podívej se kdo tam diskutuje, napíšu ti jen tak z hlavy co si pamatuju nicky:
sith'ari-TomsHW.
crmaris -Techpower
The_Mask -tweakers.net
SeasonicRep- zaměstnanec seasonicu
jonnyguru- zaměstnanec corsairu
tinpoint - TweakPC.de
Behemot -Hardware Insights
GI_Joe - Antec zaměstnanec

a další..

V odkazovaném vláknu jsem se pokusil i o sestavu. Poradna není na vysvětlování volby každého komponentu do různorodých sestav, na to by nebylo ani místo. Každá sestava je určena pro jiné účely a podle toho se komponenty volí. M-Pol tu také má dost sestav a i jiní je tu mají.
Ale abych nebyl tak neEUovský: "Ty jsi ale úžasný, tobě to ale jde!"

Jde mi hlavně o tichý chod, ale aby bylo možno PC v budoucnu overclocknout.

Dobry no, rozesmals.

PC je určeno převážně na hraní a občasnou editaci videa.

Doufam, ze SSD z minuleho PC ma vic jak 250GB. Nejake zalohy ci uzivatelska data na HDD se nekonaji? Nebo mas i HDD?

Pamet DDR4 2400 je na lehky pretakt OK, pokud by snad bylo uvazovano si hrat na PC ve smyslu taktit co to da, tak aspon DDR2800, samozrejme si priplatis, ale musis sam vedet.

Zdroj by stacil i 550W, pokud uvazujeme jen lehky pretakt, jinak samozrejme ani vybrany 750W nicemu nevadi.

Fractal Design skrine nemam rad, ale to je jen muj osobni nazor, spatna nebude, akorat bych si nemyslel, ze bude zrovna ticha - hodne pruduchu ven, ale je to jako vzdy, bud ticho nebo teploty a mozny pretakt.

Jine vyhrady nemam.

Vzdyt ti to pisu, ticha = nemyslet na OC, protoze vyssi teploty.

Pokud chces casem OC, nemysli na tichou skrin a ber klidne tu FD R5.

Staci ti ten 500GB na system i hry? Vazne nepremyslis nad tim u prilezitosti noveho PC, poridit treba jeste jeden SSD 500GB? Je to samozrejme tvoje vec, SSD je OK.

Jasný tak chápu že při OC se zvednou otáčky tudíž hluk. A jediné co je pak asi možnost jsou kvalitní větráky třeba od noctua které aspon trochu eliminují ten hluk. A to ssd druhé by se asi taky dalo no :) Děkuju za radu a názory. Jinak ještě jedna otázka má cenu případně ještě sáhnout do prasátka a vzít nějakou 1080, když převážně budu hrát 1080 nebo 1440, na 4k nemá cenu přemejšlet asi.