Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PCI-E kabel?

Zdravím, Dnes mi přišla nová grafické karta ASUS GTX 1060 GB. Myslel jsem že si s výměnou hravě poradím, odinstaloval jsem staré drivery, vyjmul starou kartu, upevni novou, ale při zapnutí mi PC napsal ať zasunu PCI-E kabel. o tomto jsem absolutně nevěděl a ani nevím co to je zač, nevím kde ho sehnat, jestli ho zapojit do základovky nebo zdroje.. Může mi to někdo objasnit?

také jsem o něm neslyšel, bylo to pro mne překvapení..
vím že ho mám jedním koncem zapojit do grafiky (nejsem taky amater), ale nevím jestli druhý druhy konec do základovky (popřípadě kam), nebo do zdroje (pokud to vůbec jse), co jsem koukal, tak bráchův zdroj, který je starý 1 rok tento kábl má, ale můj ne.

Občas je to dokonce v manuálu základní desky. A nejspíše je to tohle (zdroj), co?
Co k tomu pozvat někoho, kdo nemá jen to "zdravé" sebevědomí ale i nějaké znalosti základů výpočetní techniky?
A jako "zdroj" je co?! Když ani nemá PCIe napájecí konektor? A jestli napíšete "750 W" (frikulínci, co chrápou v hodinách fyziky: "750 w), tak končím. Zdroj je elektrický stroj a každý elektrický stroj má štítek a ten jde dokonce i vyfotografovat.
Slovo "amatér" není synonymem slova: "diletant", amatéry není třeba urážet.

A co tam máš za zdroj, že to nemá 6 pinový konektor pro grafické karty? Pokud ho nemá, je to buď něco hodně starýho, nebo hodně slabýho, obojí je špatně. S redukcí to pojede, otázkou je - jak dlouho to vydrží?

BTW - výměna zdroje není nic složitýho, kabely zapojíš přesně podle toho původního. Prakticky to nejde ani moc zkazit.