Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook napsal z ničeho nic Recovery error

Dobrý den, počítač mi zničehonic napsal Recovery error. Stiskl jsem aktualizovat a restartovat a šel jsem do sprchy, Jak jsem se vrátil počítač už měl toto napsané a víc nešlo. Prosím poradíte mi co s tím? Počítač se mi včera vrátil z reklamace kde byl měsíc A teď tohle..... Poprvé nefunkční chladič a ventilátory a teď tohle, už jsem se těšil že ho budu moct používat. Počítač je Lenovo Yoga 900. poradíte mi prosím?
Děkuji

Nejdeme mi z mobilu vložit fotka tak příkladam to co tak je napsané:
Recovery Your PC/Device needs to be repaired
The Boot Configuration Data for your PC is missing or contains errors.
File: VEFNMicrosoft Boot BCD
Error code: 0xc0000034
You'll need to use recovery tools. If you don't have any installation media (like a disc or USB device), contact your PC administrator or PC/Device manufacturer.
Press Esc for UEFI Firmware Settings

Ak je ntb s predinstalovanim OS mal by mat recovery particiu, recovery (obnovu systemu) spustite stlacenim prislusnej klavesi hned po startu ntb. Zvycajne klavesa je uvedena v knizočke ktoru nikto nikdy necte, vola sa to manual.

Ak nieje mozne spustit recovery je potreba si vytvorit bootovacie medium a preinstalovat.

Vsetko ulozene v ntb samozrejme stratite (mate zalohu? Ak nie nabootovat live linux a odzalohovat)

A nevíte čím se to mohlo stat?

konkrétne nie, možností sú tisícky, to by bolo potreba získať viac informácií,...

možno by bolo dobré uviesť model notebooku a OS ktorý v ňom bol/je. (model by mal byť uvedený na štítku na spodnej strane notebooku)

Ak teda nepôjde recovery, windows 10 stiahnete tu: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/ windows10/, tú utilitu stiahnite na iný počítač, spustite, zasunte prázdny USB klúč a v utilite zvolte vytvoriť z USB klúča inštalačné médium, keď to spravý, USB klúč odpojíte, pripojíte k Vášmu notebooku a vojdite do BIOSu, teda tu ako máte ten recovery error

Press Esc for UEFI Firmware Settings

tak stlačíte to ESC, prejdete na záložku boot, a do 1st zvolíte USB klúč (flash disk) a prejdete na exit & save a následne nabootujete USB klúč, a následne už len nainštalujete, po nainštalovaní je potreba zo stránky výrobcu stiahnuť drivery (prvý musí byť čipset, potom už v lubovolnom poradí ostatné, napr. druhú grafickú kartu a tretiu LAN atd.